Turistický región
Liptov, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Aqua-Vital Park Lúčky

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Lúčky
Obľúbené

Aqua-Vital Park v kúpeľoch Lúčky, ktoré sa nachádzajú asi 14 km od mesta Ružomberok. Jeho súčasťou sú vnútorný (vnútorný minerálny bazén s teplotou vody 33°C a 35°C) a vonkajší areál (vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28 - 33°C s rôznymi atrakciami, vonkajší sedací bazén s teplotou vody 36 - 38°C). Minerálne termálne vody kúpeľov sú klasifikované ako prírodné, liečivé, slabo mineralizované, síranovo-hydrouhličitanové, vápenato-horečnaté, uhličité vody, hypotonické, vlažné. Rozhodujúcim činiteľom pri komplexnej kúpeľnej liečbe je termálna minerálna voda kúpeľného prameňa Valentína o teplote 32°C a termálna voda z prameňa HGL-3, v prirodzenej forme používaná v bazénoch a aj vo všetkých separátnych kúpeľoch.

S bazénmi je priamo spojený aj vnútorný a vonkajší Vitálny svet. Vo vnútornom saunovom svete sú návštevníkom k dispozícii fínska sauna, mentolová sauna, rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami, Kneippov kúpeľ, tepidárium, turbo sprcha, sprcha - dážď. Vo vonkajšom je to fínska sauna, v ktorej môže relaxovať v sede až 16 ľudí a ochladzovací bazén. Pre tých, ktorí vyhľadávajú radšej odpočinok vo vode je k dispozícii jacuzzi pod holým nebom.

V blízkosti vonkajších bazénov sa nachádzajú aj doplnkové služby - atrakcie, ktoré klienti môžu využiť v čase, keď sa pohybujú mimo bazén - volejbalové ihrisko, detské hojdačky, detské preliezačky a súčasťou areálu je aj Fresh bar so širokou ponukou jedál a nápojov (systém a la carte) a banketka pre uzavretú spoločnosť.

Parkovanie zadarmo je možne priamo v areáli kúpeľov, autobusová zástavka je od kúpeľov vo vzdialenosti cca 200 m. Aqua-Vital Park je pre verejnosť otvorený celoročne. Pre viac info o cenách pozri Cenník Aqua-Vital Parku.Najčastejšie otázky o atrakcii Aqua-Vital Park Lúčky

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3