Navigovať do miesta
Rezort Gothal
Liptovská Osada 756
034 73 Liptovská Osada
Turistický región
Nízke Tatry, Liptov, v Tatrách, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj

Rezort Gothal Liptovská Osada

Obľúbené
Poloha Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Liptovská Osada
Zavolajte nám - 02 21 02 57 57
Počet zobrazení: 636×
Navigovať do miesta
Rezort Gothal
Liptovská Osada 756
034 73 Liptovská Osada
Turistický región
Nízke Tatry, Liptov, v Tatrách, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj

Výnimočné miesto a ubytovanie pre všetkých nadšencov prírody, športu, turistiky, lyžovania, relaxu, zábavy a kultúry

O ZARIADENÍ

Rezort Gothal, jedinečný multifunkčný areál, v obci Liptovská Osada, ponúka komfortné ubytovanie v chalupách s ľudovou architektúrou, apartmánovom dome a 8 penziónoch s množstvom športových a relaxačných aktivít. Rekreačný komplex disponuje okrem ubytovania aj Vodným svetom s 3 bazénmi, kvalitným wellness so saunami, floatingovým bazénom s vodou z Mŕtveho mora a relaxačnými procedúrami. V Gothale nezabúdajú ani na najmenších návštevníkov, pre ktorých sú, okrem detského bazéna s hradom, pripravené vo Vodnom svete dve exteriérové ihriská, detský kútik na druhom poschodí budovy a v zimnom období aj klzisko. Priamo v areále Gothalu, za Kolibou Liptov, sa nachádza ak nabíjacia stanica pre elektrobickyle, ktoré sa dajú v areáli aj požičať.

Zabaviť sa s partiou priateľov je možné pri bowlingu s 3 modernými dráhami, pri stolnom futbale (dva profesionálne futbalové stoly značky ROSENGARD) či biliarde. Športovcov poteší fitness centrum, lezecká stena o rozlohe až 376m2 v budove Vodného sveta, moderné OUTDOOR WORKOUT-ové ihrisko (hrazdy, bradlá rôznych výšok, dĺžok a rozostupov) ako aj Ferrata Dve veže, ktorá sa nachádza cca 4 km od rezortu. Tá vznikla aj vďaka rezortu Gothal, ktorý je partnerom jej prevádzkovateľa. Počas prázdnin, sviatkov a dní voľna je v rezorte pripravený aj bohatý animačný program plný zábavy, ktorý je pre všetkých ubytovaných hostí zadarmo.

Blízke okolie ponúka celoročne bohaté možnosti voľnočasových aktivít a zároveň je skvelým štartovacím bodom na spoznávanie krás Liptova (napr. Vlkolínec) a turistiku (Donovaly) od tých jednoduchších túr, ktorú sú vhodné pre deti a starších ľudí, až po tie náročnejšie v dvoch priľahlých národných parkoch (Nízke Tatry a Veľká Fatra). Z Gothalu je možné napr. vyraziť na túru na Žiar s krásnym výhľadom, túru cez Donovaly s využitím lanovky alebo k najvyššiemu vodopádu Nízkych Tatier, Brankovskému vodopádu. Pre rodiny s deťmi odporúčame návštevu hlavného mesta detí, Donovalkovo alebo dedinky Habakuky, ktoré sú povinnou jazdou všetkých nadšencov rozprávok. Vychutnať si pekné okolie Liptovskej Osady je možné aj zo sedadla E-bikov, ktoré sa dajú požičať priamo v rezorte. Na výber je niekoľko cyklotrás s rôznou obtiažnosťou. V zimnej sezóne sú vyhľadávanými zimnými strediskami Ski Park Ružomberok - Malinô Brdo, Park Snow Donovaly, Ski Park Kubínska hoľa a Jasná - Nízke Tatry.

UBYTOVANIE

Rezort ponúka ubytovanie  v chalupách, Apartmánovom dome Smrek a 8 penziónoch.

Chalupy vychádzajú z ľudových tradícií, ale spĺňajú všetky požiadavky pre dokonalý komfort. Komplex chalúp je zoskupený v tzv. hniezdach s kruhovým pôdorysom. V jednom hniezde sa nachádza 6 – 10 samostatne stojacich domov, dvojdomov alebo trojdomov. V strede každého hniezda je altánok so sedením na spoločne strávené chvíle v kruhu rodiny alebo priateľov. K dispozícii je recepcia nachádzajúca sa v Kolibe Liptov. Každá z chalúp disponuje jednou, dvomi alebo tromi spálňami a obývacou miestnosťou, kde sa skvele relaxuje na gauči pri pozeraní TV/SAT alebo hraní spoločenských hier. Samozrejmosťou vybavenia sú v domoch aj kompletne zariadené kuchyne a jedno alebo dve sociálne zariadenia.

Dvojpodlažný Apártmánový dom Smrek poskytuje ubytovanie v 12 moderných apartmánoch s kapacitou 36 lôžok a možných 20 prísteliek. V ponuke sú tri možnosti ubytovania" Twin, Double a Family apartmán. Každý apartmán je vybavený vlastnou kúpeľňou s WC, káblovou TV, WiFi pripojením a trezorom V apartmánoch Double a Family sa nachádza ja obývacia miestnosť s TV a pohodlným gaučom. Všetkým hosťom Apartmánového domu Smrek je k dispozícii:recepcia v Kolibe Liptov. 

Ubytovanie v penziónoch. Penzióny Jedľa a Céder sú svojou architektúrou, počtom a rozložením izieb identické. Na výber je ubytovanie v dvojlôžkových Izbách Twin alebo Double, trojlôžkovej Izbe Triple, štvorlôžkovej Izbe Family alebo v priestrannom podkrovnom Apartmáne De Luxe. Každá izba je vybavená predsieňou, vlastnou kúpeľňou s WC, káblovou TV a WiFi pripojením.  Izby sú bez možnosti prístelky (možnosť prístelky je iba v Apartmáne De Luxe). Na prízemí každého z penziónov je uzamykateľný priestor na úschovu lyží a bicyklov. Útulné dvojpodlažné penzióny Breza, Dub, Lipa, Buk a Javor v novom samostatnom hniezde pod lesom poskytujú ubytovanie v dvojlôžkových izbách a apartmánoch. Izby sú bez možnosti prístelky (možnosť dvoch prísteliek je iba v Apartmáne). Penzión Borovica ponúka ubytovanie v 14 dvojlôžkových (Double a Twin), rozlohovo identických priestranných izbách s vlastnou kúpeľňou, manželskou posteľou či dvoma oddelenými lôžkami. Každá izba je vybavená predsieňou, vlastnou kúpeľňou s WC, káblovou TV a WiFi pripojením. K dispozícií sú detské postieľky, izby sú bez možnosti prístelky, Penzión disponuje aj vlastným privátnym wellness a jedálňou. Recepcia pre všetky penzióny je v Kolibe Liptov.

POLOHA

Rekreačný komplex sa nachádza na Liptove, v krásnom horskom prostredí, v obci Liptovská Osada, 12 km od Donovál a 16 km od Ružomberka, na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier.

STRAVOVANIE

Stravovať sa je možné v Kolibe Liptov s tradičnou slovenskou kuchyňou a špecialitami. Koliba s celkovou kapacitou 250 miest ponúka Á la carte zónu s uzavretou terasou, Bufetovú zónu, Lounge zónu, Salónik, Galériu a Vonkajšiu letnú terasu. V budove Vodného sveta je hosťom k dispozícii Reštaurácia Vlnka, ktorej prednosťou je optické prepojenie reštaurácie s priestormi bazénov (nie priamy prístup do bazénov) a priestranná vonkajšia terasa s prepojením na detské ihrisko. Pre skupinové akcie (rodinná oslava), na základe predchádzajúcej objednávky, slúži Reštaurácia a kaviareň Smrek. Len pár krokov od bazénov sa nachádza aj Aqua bar s občerstvením vrátane pizze.

Na prípravu jedál je v každej chalupe a apartmáne k dispozícii kompletne vybavená kuchyňa alebo kuchynský kút (chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica) s jedálenským sedením. V penzióne Borovica sa nachádza jedáleň s vlastnou kuchyňou. Možnosť zakúpenia pobytu s polpenziou (raňajky a večere formou bufetových stolov podľa obsadenosti).

TYPY IZIEB

CHALUPY
 • 14 x Chalupa typu A 
  Trojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, 1x samostatné lôžko, WiFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (poschodie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Samostatná toaleta (prízemie): WC, umývadlo.
 • 11x Chalupa typu B
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, WiFi.
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 2x samostatné lôžko, WiFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (prízemie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Samostatná toaleta (poschodie): WC, umývadlo.
 • Chalupa typu C 
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, WiFi.
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 2x samostatné lôžko, WiFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (prízemie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Samostatná toaleta (poschodie): WC, umývadlo.
 • Chalupa typu D 
  Trojlôžková spálňa (poschodie): 3x samostatné lôžko, WiFi.
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, WiFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (prízemie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Samostatná toaleta (poschodie): WC, umývadlo.
 • 4x Chalupa typu E 
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, WiFi.
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 2x samostatné lôžko, WiFi.
  Jednolôžková spálňa (poschodie): 1x samostatné lôžko, WIFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (poschodie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Samostatná toaleta (prízemie): WC, umývadlo.
 • Chalupa typu F 
  Trojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, 1x samostatné lôžko, WiFi.
  Trojlôžková spálňa (poschodie): 3x samostatné lôžko, WiFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (prízemie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Kúpeľňa s toaletou (poschodie): WC, umývadlo, sprchovací kút.
 • Chalupa typu G  
  Trojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, 1x samostatné lôžko, WiFi.
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 2x samostatné lôžko, WiFi.
  Jednolôžková spálňa (poschodie): 1x samostatné lôžko, WIFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (prízemie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Kúpeľňa s toaletou (poschodie): WC, umývadlo, sprchovací kút.
 • Chalupa typu H 
  Trojlôžková spálňa (poschodie): 3x samostatné lôžko, WiFi.
  Dvojlôžková spálňa (poschodie): 1x manželská posteľ, WIFi.
  2x Dvojlôžková spálňa (poschodie): 2x samostatné lôžko, WiFi. Obývacia miestnosť (prízemie): 2x prístelka (gauč), TV/SAT, WiFi. Kuchyňa (prízemie): chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou (poschodie): WC, umývadlo, sprchovací kút. Samostatná toaleta (prízemie): WC, umývadlo. 
APARTMÁNY
 • Twin apartmán
  Štvorlôžková spálňa: 2 x samostatné lôžko, 1 x prístelka (pohovka), káblová TV, WiFi. Kuchynský kút:chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie.Kúpeľňa s toaletou: WC, umývadlo, sprchovací kút, uteráky.
 • Double apartmán
  Dvojlôžková spálňa: 1x manželská posteľ, WiFi. Obývací priestor: 2 x prístelka (pohovka), káblová TV, gauč, WiFi. Kuchynský kút: chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica, jedálenské sedenie. Kúpeľňa s toaletou: WC, umývadlo, sprchovací kút, uteráky.
 • Family apartmán
  2x Dvojlôžková spálňa: 1 x manželská posteľ, WiFi. Obývací priestor: 2 x prístelka (gauč), káblová TV, jedálenské sedenie, WiFi. Kuchyňa: chladnička, keramická varná doska, rýchlovarná kanvica. Kúpeľňa s toaletou: WC, umývadlo, sprchovací kút, uteráky. 
PENZIÓNY JEDĽA A CÉDER
 • Izba Twin
  2 oddelené lôžka (vo všetkých izbách je možné podľa želaní hostí flexibilne prispôsobiť lôžka na 2 oddelené lôžka alebo na manželskú posteľ), káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň
 • Izba Double
  manželská posteľ, (vo všetkých izbách je možné podľa želaní hostí flexibilne prispôsobiť lôžka na 2 oddelené lôžka alebo na manželskú posteľ), káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň
 • Izba Triple
  bezbariérová izba, 2 spálne - 1x manželská posteľ, 1x oddelené lôžko (vo všetkých izbách je možné podľa želaní hostí flexibilne prispôsobiť lôžka na 2 oddelené lôžka alebo na manželskú posteľ), káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň
 • Izba Family
  rodinná izba, 2 spálne - 1x manželská posteľ, 2x oddelené lôžko,  (vo všetkých izbách je možné podľa želaní hostí flexibilne prispôsobiť lôžka na 2 oddelené lôžka alebo na manželskú posteľ), káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň
 • Apartmán De Luxe
  priestranný apartmán s nadštandardným vybavením má dve spálne, kuchynský kút, jedálenské sedenie, samostatná toaleta a veľkorysá kúpeľňa so sprchou a aj rohovou vaňou

PENZIÓN BOROVICA
 • Izba Double
  manželská posteľ, káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň
 • Izba Twin
  2 oddelené lôžka, káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň
PENZIÓNY DUB, LIPA, BUK, BREZA A JAVOR
 • Dvojlôžková izba A
  2 oddelené lôžka (vo všetkých izbách je možné podľa želaní hostí flexibilne prispôsobiť lôžka na 2 oddelené lôžka alebo na manželskú posteľ), káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň, možnosť doobjednať detskú postieľku
 • Dvojlôžková izba B
  2 oddelené lôžka (vo všetkých izbách je možné podľa želaní hostí flexibilne prispôsobiť lôžka na 2 oddelené lôžka alebo na manželskú posteľ), káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň, možnosť doobjednať detskú postieľku
 • Apartmán
  1 spálňa - 1x manželská posteľ, 1 obývacia miestnosť – 1x rozkladacia pohovka s dvoma lôžkami, káblová TV a rýchle WiFi pripojenie, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, predsieň, možnosť doobjednať detskú postieľku

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

OD CENTRA

16000 m

OD ZJAZDOVKY

12000 m

DOMÁCE ZVIERA POVOLENÉ

Chalupy.

DOMÁCE ZVIERA ZAKÁZANÉ

Apartmán, penzióny.

VYBAVENIE REZORT GOTHAL *** LIPTOVSKÁ OSADA

WELLNESS & SPA

 • Bazén vnútorný
  Rozmery 25 x 12,5 m, teplota vody 27°C.
 • Bazén pre deti
  Rozmery 6,5 x 4 m, teplota vody 35°C.
 • Bazén plavecký vnútorný
  Rozmery 25 x 12,5 m, teplota vody 27°C.
 • Bazén sedací kľudový
  Rozmery 15,8 x 11,5 m, teplota vody 35°C.
 • Bazén so slanou vodou
  Rozmery 3 x 3 m, teplota vody 36°C.
 • Vírivá vaňa vnútorná - Jacuzzi
  TEPLOTA VODY VÍRIVKY : 34 – 36°C, HĹBKA : 1 m. Počet osôb: 8

ŠPORT

 • Fitness centrum
 • Bedminton
 • Biliard
 • Bowling
 • Futbal
 • Lyžiarske stredisko
 • Stolný tenis
 • Tenisový kurt
 • Cyklistika
 • Požičovňa bicyklov
 • Pešia turistika
 • Lyžovanie
 • Bežecké lyžovanie
 • Predaj skipasov

DETI

 • Detský kútik
 • Detské ihrisko vonkajšie
 • Detský animačný program
  Jarné a letné prázdniny, Veľká Noc, Sv. všetkých svätých.
 • Detské stoličky v reštaurácii
 • Detská postieľka za príplatok
 • Detský bazén
 • Dieťa zadarmo
 • Prebaľovací pult

VYBAVENIE IZBY

 • Nefajčiarske izby
 • Rodinné izby
 • TV s plochou obrazovkou
 • TV so SAT programami
 • Výhľad
  Nízke Tatry.
 • Izby s manželskou posteľou
 • Možnosť prístelky
 • Telefón
 • Trezor
 • Kúpeľňa s WC
 • Župan
 • WC bezbariérové
  4 chalupy Typ B a 3 izby.
 • Kúpeľňa bezbariérová
  4 chalupy Typ B a 3 izby.
 • Vaňa
 • Sprchovací kút
 • Rychlovarná kanvica
  Na zapožičanie.

PARKOVANIE

 • Parkovisko zadarmo
 • Parkovisko pri zariadení

INTERNET

 • Internet Wi-Fi v celom zariadení

SLUŽBY

 • Trezor na recepcii
 • Gril, ohnisko
 • Lyžiareň, úschovňa lyží
 • Práčovňa
 • Úschovňa batožín
 • Kúpeľné a wellness centrum

EXTERIÉR

 • Terasa
 • Slnečná terasa

MASÁŽE

 • Klasická masáž
 • Masáž hlavy
 • Masáž lávovými kameňmi
 • Medová masáž
 • Relaxačná masáž
 • Športová masáž
 • Reflexná masáž chodidiel

PROCEDÚRY OSTATNÉ

 • Solárium
 • Peeling (píling)

ZÁBALY A OBKLADY

 • Parafínový zábal

JEDLO A NÁPOJE

 • Reštaurácia
 • Kuchyňa/ kuchynský kút
 • Bezlepková strava
 • Raňajky formou bufetu
  8.00 - 10.00 hod.
 • Večera formou bufetu
  18.00 - 20.00 hod.
 • Obed výber z jedálneho lístka
 • Bar
 • Á la carte reštaurácia
  11.30 - 16.00 hod.
 • Kaviareň
 • Vybavenie na grilovanie
 • Raňajky na izbe

DOMÁCE ZVIERATÁ

 • Domáce zviera povolené
  Chalupy.
 • Domáce zviera zakázané
  Apartmán, penzióny.

KONGRESY A ŠKOLENIA

 • Konferenčná sála
 • Salónik
 • Kongresová sála

SAUNY

 • Ochladzovací bazén
 • Fínska sauna
 • Infrasauna
 • Parná sauna (parný kúpeľ)
 • Sanárium

VYBAVENIE ĎALŠIE

 • Výťah
 • Miestnosť pre fajčiarov
 • Všetky priestory sú nefajčiarske
 • Klimatizácia v priestoroch

HOTEL.FACILITY.DOPLATKY-NA-MIESTE

 • Domáce zviera - príplatky

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE
Rezort Gothal zasadený do nádherného prostredia Liptova na rozhraní Veľkej Fatry a Nízkych Tatier predstavuje unikátne spojenie športových aktivít, relaxu v najmodernejšom vodnom svete, wellnessu, masáží a beauty služieb, a je ideálnym na strávenie dovolenky nielen pre rodiny s deťmi. 
PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • výborná poloha
 • multifunkčný areál
 • rôzne kategórie a tipy ubytovania (chalupy, apartmány, penzióny)
 • vodný svet
 • wellness centrum
 • fitness centrum
 • bowling
 • lezecká stena, vonkajšie ihriská
 • reštaurácia
 • blízkosť vodných parkov
 • blízkosť lyžiarskych stredísk

Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !

Najčastejšie otázky o zariadení Rezort Gothal *** Liptovská Osada

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3