Turistický región
Západné Slovensko, Dolná Nitra, Nitriansky kraj, Ponitrie

Hotel Zobor Nitra

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nitra, Nitra
Turistický región
Západné Slovensko, Dolná Nitra, Nitriansky kraj, Ponitrie

Hotel blízko Nitrianskeho hradu

O ZARIADENÍ

Hotel patriaci k dominantám centra mesta Nitra, ponúka komfortné ubytovanie v štandardne zariadených izbách, junior suitách a apartmánoch so samostatnou obývacou časťou. Ubytovaní hostia majú raňajky v cene. Súčasťou hotela je aj reštaurácia s kvalitnou ponukou slovenských a českých jedál a kongresová sála pre 100 osôb, kde je možné organizovať firemné akcie, rokovania alebo školenia. K dispozícií je tiež obchodná pasáž s hračkárstvom, požičovňou spoločenských šiat, obchodom s módnym oblečením a iné. Nechýba ani kaderníctvo, masáže, kozmetika či pedikúra. Samozrejmosťou je bezplatné WiFi pripojenie na internet a parkovanie zabezpečené priamo pri objekte. Ubytovanie s komfortným vybavením, kvalitnými doplnkovými službami a zaujímavým okolím je ideálne pre trávenie rodinných dovoleniek, oddychových a relaxačných pobytov, pre páriky, seniorov a pre všetkých turistov, ktorí hľadajú aktívny odpočinok.
 
Okolie ubytovania ponúka bohaté možnosti voľnočasových aktivít v ktoromkoľvek ročnom období. Nie je veľa miest, ktoré by príroda obdarovala takým krásnym prostredím a výhodnou polohou ako Nitru. Turisticky obľúbený je výlet na vrch Zobor, kde okrem peknej vyhliadky na Nitru a okolie je možné prejsť sa lesoparkom po trase náučného chodníka Zobor. Dominantou mesta je Nitriansky hrad s Katedrálou sv. Emeráma. Pod hradom je Horné mesto, ktorého barokovo-klasicistický výzor vytvára predovšetkým Veľký seminár, františkánsky kláštor a kostol a Župný dom. V tejto časti mesta sa nachádza aj empírový Kluchov palác, na nároží ktorého stojí socha Atlanta (ľudovo nazývaná Corgoň a podľa tejto prezývky je pomenované aj známe nitrianske pivo). Mesto sa pýši aj krásnym historickým centrom a bohatým kultúrnym životom. Obľúbené sú fašiangové slávnosti, Nitrianske kultúrne leto, rôzne jarmoky a počas zimy aj vianočné mestečko. V meste Nitra je možné ďalej navštíviť Virtuálnu realitu, Skanzen poľnohospodárskeho múzea, Botanickú záhradu, Súsošie sv. Cyrila a Metoda, Nitriansku galériu, Staré divadlo Karola Spišáka či Kalváriu. Navštíviť odporúčame aj okolité zaujímavé pamiatky ako sú Drážovský kostolík, hrádok Branč či Studený hrad v Jelenci. Počas horúcich letných dní skvele padne osvieženie na kúpalisku na Sihoti v Nitre, Kúpalisku v Hlohovci alebo v Thermal Parku Nitrava v obci Poľný Kesov. Najmenších návštevníkov zaiste poteší možnosť zajazdiť si na koni na Ranči Nové Sedlo, ktorý sa nachádza v blízkosti obce Cabaj-Čápor. V zime si je možné zalyžovať vo vzdialenejšom rekreačnom stredisku s lyžiarskym svahom, Drozdovo, ktoré vďaka umiestneniu na severovýchodnom svahu Inovca v pohorí Pohronský Inovec ponúka výborné podmienky na lyžovanie a zimné športy.

UBYTOVANIE

Ubytovať sa je možné v troch jednolôžkových a 48 dvojlôžkových izbách, junior suitách s kúpeľňou s toaletou (vaňa, umývadlo, sprchovací kút) a deviatich apartmánoch so samostatnou obývacou časťou s gaučom a kúpeľňou s toaletou. K dispozícií je reštaurácia, výťah, recepcia a kongresová miestnosť. Celková ubytovacia kapacita je 117 osôb/lôžok.

POLOHA

V Podunajskej pahorkatine, na južnom okraji pohoria Tribeč, v centre mesta Nitra, v dostupnej vzdialenosti Hradiska Zobor (5,2 km) a Termálneho kúpaliska na Sihoti (1,5 km).

PRÍSTUP

 • Vlastná doprava.
 • Verejná doprava. Autobusová zastávka je vzdialená od ubytovania 800 m, vlaková stanica 3 km.

STRAVOVANIE

Formou polpenzie alebo plnej penzie v reštaurácií hotela, s ponukou slovenských a českých jedál. Najbližší obchod s potravinami je vzdialený od ubytovania 20 m.

TYPY IZIEB

 • 3x Jednolôžková izba : 1x jednolôžková posteľ, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi.
 • 48x Dvojlôžková izba : 1x manželská posteľ (možnosť oddeliť do jednolôžok), kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
 • 9x Apartmán : dvojlôžková izba (1x manželská posteľ - možnosť oddeliť do jednolôžok), doplnkové lôžko v obývačke (1x prístelka/gauč), obývacia časť, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
 • 1x Suita Junior : 1x manželská posteľ, kreslá na sedenie, konferenčný stolík, TV, WiFi, odkladacie priestory.

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

NAJBLIŽŠIA VLAKOVÁ STANICA

1300 m

NAJBLIŽŠIA AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA

800 m

NAJBLIŽŠIE POTRAVINY

20 m

Izby

Jednolôžková izba

3x Jednolôžková izba

1x jednolôžková posteľ, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi.
Dvojlôžková izba

48x Dvojlôžková izba

1x manželská posteľ (možnosť oddeliť do jednolôžok), kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
Apartmán

9x Apartmán

dvojlôžková izba (1x manželská posteľ - možnosť oddeliť do jednolôžok), doplnkové lôžko v obývačke (1x prístelka/gauč), obývacia časť, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
Suita Junior

Suita Junior

1x manželská posteľ, kreslá na sedenie, konferenčný stolík, TV, WiFi, odkladacie priestory

Ceny izieb

Sezóna Cena Ubyt. jednotka
Celoročne - 1. Január - 31. December 55 € apartmán/noc Dvojlôžková izba
Celoročne - 1. Január - 31. December 60 € apartmán/noc
(Min. počet osôb: 2)
Dvojlôžková izba
Celoročne - 1. Január - 31. December 65 € apartmán/noc Apartmán
Celoročne - 1. Január - 31. December 70 € apartmán/noc
(Min. počet osôb: 2)
Apartmán
Celoročne - 1. Január - 31. December 65 € apartmán/noc Suita Junior
Celoročne - 1. Január - 31. December 70 € apartmán/noc
(Min. počet osôb: 2)
Suita Junior

VYBAVENIE HOTEL ZOBOR NITRA

INTERNET

 • Internet Wi-Fi v celom zariadení

JEDLO A NÁPOJE

 • Reštaurácia

OBJEKT JE V PREVÁDZKE

 • Celoročne

UBYTOVATEĽ SA DOHOVORÍ

 • Slovensky
 • Česky
 • Anglicky
 • Nemecky

BÝVA MAJITEĽ V OBJEKTE?

 • Objekt MÁ recepciu

VZDIALENOSŤ PARKOVANIA OD OBJEKTU

 • Pri objekte

FAJČENIE V OBJEKTE POVOLENÉ?

 • NIE JE v interiéri povolené

V OBJEKTE JE POKRYTIE MOBILNÝM SIGNÁLOM

 • Telekom
 • Orange
 • 4ka

POLOHA OBJEKTU

 • V obci / v meste

Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !


Najčastejšie otázky o zariadení Hotel Zobor Nitra

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3