Navigovať do miesta
Hotel Zobor
Štefániková tr. 5
94901 Nitra
Turistický región
Západné Slovensko, Dolná Nitra, Nitriansky kraj, Ponitrie

Hotel Zobor Nitra

Obľúbené
Poloha Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nitra, Nitra
Počet zobrazení: 1957×
Navigovať do miesta
Hotel Zobor
Štefániková tr. 5
94901 Nitra
Turistický región
Západné Slovensko, Dolná Nitra, Nitriansky kraj, Ponitrie

Hotel blízko Nitrianskeho hradu

O ZARIADENÍ

Hotel patriaci k dominantám centra mesta Nitra, ponúka komfortné ubytovanie v štandardne zariadených izbách, junior suitách a apartmánoch so samostatnou obývacou časťou. Ubytovaní hostia majú raňajky v cene. Súčasťou hotela je aj reštaurácia s kvalitnou ponukou slovenských a českých jedál a kongresová sála pre 100 osôb, kde je možné organizovať firemné akcie, rokovania alebo školenia. K dispozícií je tiež obchodná pasáž s hračkárstvom, požičovňou spoločenských šiat, obchodom s módnym oblečením a iné. Nechýba ani kaderníctvo, masáže, kozmetika či pedikúra. Samozrejmosťou je bezplatné WiFi pripojenie na internet a parkovanie zabezpečené priamo pri objekte. Ubytovanie s komfortným vybavením, kvalitnými doplnkovými službami a zaujímavým okolím je ideálne pre trávenie rodinných dovoleniek, oddychových a relaxačných pobytov, pre páriky, seniorov a pre všetkých turistov, ktorí hľadajú aktívny odpočinok.
 
Okolie ubytovania ponúka bohaté možnosti voľnočasových aktivít v ktoromkoľvek ročnom období. Nie je veľa miest, ktoré by príroda obdarovala takým krásnym prostredím a výhodnou polohou ako Nitru. Turisticky obľúbený je výlet na vrch Zobor, kde okrem peknej vyhliadky na Nitru a okolie je možné prejsť sa lesoparkom po trase náučného chodníka Zobor. Dominantou mesta je Nitriansky hrad s Katedrálou sv. Emeráma. Pod hradom je Horné mesto, ktorého barokovo-klasicistický výzor vytvára predovšetkým Veľký seminár, františkánsky kláštor a kostol a Župný dom. V tejto časti mesta sa nachádza aj empírový Kluchov palác, na nároží ktorého stojí socha Atlanta (ľudovo nazývaná Corgoň a podľa tejto prezývky je pomenované aj známe nitrianske pivo). Mesto sa pýši aj krásnym historickým centrom a bohatým kultúrnym životom. Obľúbené sú fašiangové slávnosti, Nitrianske kultúrne leto, rôzne jarmoky a počas zimy aj vianočné mestečko. V meste Nitra je možné ďalej navštíviť Virtuálnu realitu, Skanzen poľnohospodárskeho múzea, Botanickú záhradu, Súsošie sv. Cyrila a Metoda, Nitriansku galériu, Staré divadlo Karola Spišáka či Kalváriu. Navštíviť odporúčame aj okolité zaujímavé pamiatky ako sú Drážovský kostolík, hrádok Branč či Studený hrad v Jelenci. Počas horúcich letných dní skvele padne osvieženie na kúpalisku na Sihoti v Nitre, Kúpalisku v Hlohovci alebo v Thermal Parku Nitrava v obci Poľný Kesov. Najmenších návštevníkov zaiste poteší možnosť zajazdiť si na koni na Ranči Nové Sedlo, ktorý sa nachádza v blízkosti obce Cabaj-Čápor. V zime si je možné zalyžovať vo vzdialenejšom rekreačnom stredisku s lyžiarskym svahom, Drozdovo, ktoré vďaka umiestneniu na severovýchodnom svahu Inovca v pohorí Pohronský Inovec ponúka výborné podmienky na lyžovanie a zimné športy.

UBYTOVANIE

Ubytovať sa je možné v troch jednolôžkových a 48 dvojlôžkových izbách, junior suitách s kúpeľňou s toaletou (vaňa, umývadlo, sprchovací kút) a deviatich apartmánoch so samostatnou obývacou časťou s gaučom a kúpeľňou s toaletou. K dispozícií je reštaurácia, výťah, recepcia a kongresová miestnosť. Celková ubytovacia kapacita je 117 osôb/lôžok.

POLOHA

V Podunajskej pahorkatine, na južnom okraji pohoria Tribeč, v centre mesta Nitra, v dostupnej vzdialenosti Hradiska Zobor (5,2 km) a Termálneho kúpaliska na Sihoti (1,5 km).

PRÍSTUP

 • Vlastná doprava.
 • Verejná doprava. Autobusová zastávka je vzdialená od ubytovania 800 m, vlaková stanica 3 km.

STRAVOVANIE

Formou polpenzie alebo plnej penzie v reštaurácií hotela, s ponukou slovenských a českých jedál. Najbližší obchod s potravinami je vzdialený od ubytovania 20 m.

TYPY IZIEB

 • 3x Jednolôžková izba : 1x jednolôžková posteľ, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi.
 • 48x Dvojlôžková izba : 1x manželská posteľ (možnosť oddeliť do jednolôžok), kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
 • 9x Apartmán : dvojlôžková izba (1x manželská posteľ - možnosť oddeliť do jednolôžok), doplnkové lôžko v obývačke (1x prístelka/gauč), obývacia časť, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
 • 1x Suita Junior : 1x manželská posteľ, kreslá na sedenie, konferenčný stolík, TV, WiFi, odkladacie priestory.

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

NAJBLIŽŠIA VLAKOVÁ STANICA

1300 m

NAJBLIŽŠIA AUTOBUSOVÁ ZASTÁVKA

800 m

NAJBLIŽŠIE POTRAVINY

20 m

Izby

Jednolôžková izba

3x Jednolôžková izba

1x jednolôžková posteľ, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi.
Dvojlôžková izba

48x Dvojlôžková izba

1x manželská posteľ (možnosť oddeliť do jednolôžok), kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
Apartmán

9x Apartmán

dvojlôžková izba (1x manželská posteľ - možnosť oddeliť do jednolôžok), doplnkové lôžko v obývačke (1x prístelka/gauč), obývacia časť, kúpeľňa s toaletou, TV, WiFi, odkladacie priestory.
Suita Junior

Suita Junior

1x manželská posteľ, kreslá na sedenie, konferenčný stolík, TV, WiFi, odkladacie priestory

Ceny izieb

Sezóna Cena Ubyt. jednotka
Celoročne - 1. Január - 31. December 55 € apartmán/noc Dvojlôžková izba
Celoročne - 1. Január - 31. December 60 € apartmán/noc
(Min. počet osôb: 2)
Dvojlôžková izba
Celoročne - 1. Január - 31. December 65 € apartmán/noc Apartmán
Celoročne - 1. Január - 31. December 70 € apartmán/noc
(Min. počet osôb: 2)
Apartmán
Celoročne - 1. Január - 31. December 65 € apartmán/noc Suita Junior
Celoročne - 1. Január - 31. December 70 € apartmán/noc
(Min. počet osôb: 2)
Suita Junior

VYBAVENIE HOTEL ZOBOR NITRA

INTERNET

 • Internet Wi-Fi v celom zariadení

JEDLO A NÁPOJE

 • Reštaurácia

OBJEKT JE V PREVÁDZKE

 • Celoročne

UBYTOVATEĽ SA DOHOVORÍ

 • Slovensky
 • Česky
 • Anglicky
 • Nemecky

BÝVA MAJITEĽ V OBJEKTE?

 • Objekt MÁ recepciu

VZDIALENOSŤ PARKOVANIA OD OBJEKTU

 • Pri objekte

FAJČENIE V OBJEKTE POVOLENÉ?

 • NIE JE v interiéri povolené

V OBJEKTE JE POKRYTIE MOBILNÝM SIGNÁLOM

 • Telekom
 • Orange
 • 4ka

POLOHA OBJEKTU

 • V obci / v meste

Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !

Najčastejšie otázky o zariadení Hotel Zobor Nitra

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3