Navigovať do miesta
Hotel Granit Tatranské Zruby *** - klimatické kúpele Tatranské Zruby 20002
062 01 Vysoké Tatry
Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj

Hotel Granit Tatranské Zruby

Obľúbené
Poloha Východné Slovensko, Prešovský kraj, Tatranské Zruby
Zavolajte nám - 02 21 02 57 57
Počet zobrazení: 242×
Navigovať do miesta
Hotel Granit Tatranské Zruby *** - klimatické kúpele Tatranské Zruby 20002
062 01 Vysoké Tatry
Turistický región
Vysoké Tatry, v Tatrách, Východné Slovensko, Prešovský kraj

Klimatické kúpele Granit Tatranské Zruby

O ZARIADENÍ

Hotel Granit *** situovaný vo Vysokých Tatrách na úpätí Slavkovského štítu, v Tatranských Zruboch, poskytuje príjemné ubytovanie a stravovacie služby s relaxačným zázemím. A keďže Tatranské Zruby sú klimatické kúpele so svojou vlastnou históriou, tak aj možnosť komplexnej klimatickej liečby t.j. rôznych liečebných procedúr a masáži na oddelení rehabilitácie. Súčasťou hotela je recepcia s 24-hodinovou prevádzkou, jedáleň, moderné wellness centrum (infrasauna, parná sauna, fínska sauna, masážny bazén, oddychová zóna, perličkový kúpeľ, vane, škótske streky) uvedené do prevádzky v roku 2022, Lobby bar s krbom so širokou ponukou nápojov a pochutín a VIP salónik, kde si je možné príjemne posedieť a vychutnávať pokojný večer pri whisky a cigare. Pre najmenších je pripravený veľký detský kútik Macíkovo a exteriérové detské ihrisko (v zime, v prípade priaznivých podmienok, aj ľadová plocha). K dispozícii sú aj knižnica, úschovňa a požičovňa bicyklov  (za poplatok), posilňovňa a moderná herňa Gameroom, kde si hostia môžu zahrať biliard a stolný futbal a za poplatok aj X-box, AirHockey či šípky.

Horská klíma kúpeľov so zníženou tenziiu O2, zosilnená intenzita slnečného žiarenia a výrazný teplotný rozdiel medzi dňom a nocou má výrazný stimulujúci účinok na organizmus a jeho termoregulačný systém. Prostredie je vhodné pre alergikov, pri liečbe ochorení dýchacích ciest a priaznivo pôsobí aj na ľudí so zníženou odolnosťou voči infekciám, hypochrómnou anémiou, neurózami, neurovegetatívnou dystóniou a nefixovanými hypertenziami. Základným liečebným faktorom je klimatoterapia doplnená o inhalačnú liečbu, balneoterapiu, svetloliečbu, elektroliečbu, liečebnú telesnú výchovu, lymfodrenáž a masáže. Hotel ponúka možnosť konzultácie s lekárom, rehabilitačné a vodoliečebné procedúry, ale aj bankovanie a tejpovanie. Poskytovaná je tu nielen ústavná kúpeľná starostlivosť, ale taktiež ambulatná liečba na základe žiadosti lekára.

UBYTOVANIE

Hotel poskytuje ubytovanie v jedno-, dvoj-, troj- a štvorlôžkových izbách a v priestranných dvojizbových apartmánoch. Všetky izby sú vybavené TV/SAT, rádiom, vlastným sociálnym zariadením, (sprcha, toaleta), telefón, chladničkou a WiFi pripojením na internet. Apartmán navyše disponuje obývacou miestnosťou s kuchynským kútom, dvojlôžkovou spálňou a balkónom. K izbám vedú dlhé priestranné chodby a k dispozícii je schodisko alebo výťah. Izby sú orientované na okolie Tatranských Zrubov alebo na vstupný areál hotela s výhľadom na panorámu tatranských štítov. Celková kapacita hotela je 220 pevných lôžok (možnosť prísteliek) a pripravených je 100 izieb a 4 priestranné apartmány.

POLOHA

Vo Vysokých Tatrách na úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 1000 m.n.m., na území Tatranského národného parku, v Tatranských Zruboch, ktoré sú výborným východiskom na turistiku v centrálnej časti Vysokých Tatier.

PRÍSTUP K HOTELU

Priamo pri hoteli  je zastávka tatranského električkového spojenia (TEŽ) do Nového, Starého Smokovca  i na Štrbské Pleso. Lístky na električku je možné zakúpiť priamo na recepcii hotela.

STRAVOVANIE

V jedálni hotela na prízemí sa podávajú  raňajky, obedy i večere formou bufetových stolov a prihliada sa aj na rôzne obmedzenia klientov v rámci stravy, či už ide o celiakiu, intolerancie na histamín, lepok a laktózu. Pre deti sú k dispozícii detské stoličky a detské porcie (za doplatok je možné objednať deťom aj klasickú porciu). Chutné jedlá a dezerty pripravuje pre hotelových hostí skúsený tím kuchárov na čele so šéfkuchárom s dlhoročnou praxou. Kapacita jedálne je 252 miest. Podávanie stravy: RAŇAJKY 7:30 - 09:00 hod., OBEDY 12:00 - 13:30 hpd. a VEČERE 17:00 - 18:30 hod.

TYPY IZIEB

 • Jedno-, dvoj-, troj- a štvorlôžkové izby
  TV/SAT, rádio, kúpeľňa, (sprcha, toaleta), telefón, chladnička, WiFi pripojenie na internet, balkón 
 • Apartmány
  dvojlôžková spálňa / manželská posteľ, obývacia časť s jedálenským a kuchynským kútom, TV/SAT, rádio, kúpeľňa, samostatné WC, telefón, chladnička, WiFi pripojenie na internet, balkón 

UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

VYBAVENIE HOTEL GRANIT *** TATRANSKÉ ZRUBY

NÁŠ NÁZOR NA ZARIADENIE
Hotel má ideálnu východiskovú polohu pre turistov a lyžiarov a je obľúbený najmä rodinami s deťmi, seniormi a kúpeľnými hosťami. Navyše má štatút klimatických kúpeľov a jeho neodmysliteľnou súčasťou sú aj liečebné procedúry pod dohľadom lekára, sestier a fyzioterapeuta. Základným liečebným faktorom je klimatoterapia doplnená o inhalačnú liečbu, balneoterapiu, svetloliečbu, elektroliečbu, liečebnú telesnú výchovu, lymfodrenáž a masáže. Súčasťou hotela je moderné wellness centrum, posilňovňa, detský kútik a ihrisko, herňa či požičovňa a úschovňa bicyklov. Okolie ponúka veľa možností rôznych voľnočasových aktivít a to v ktoromkoľvek ročnom období. Hotel za prijateľné ceny.
PREČO SI VYBRAŤ TOTO ZARIADENIE
 • výborná poloha a tiché prostredie
 • klimatické kúpele
 • príjemné ubytovanie (po čiastočnej rekonštrukcii)
 • nové rodinné aparmány
 • moderné wellness centrum
 • oddelenie rehabilitácie (liečebné procedúry a masáže)
 • posilňovňa
 • detský kútik, ihrisko a herňa
 • príjemný a ústretový personál


Momentálne v ponuke nie sú žiadne akciové ponuky !

Najčastejšie otázky o zariadení Hotel Granit *** Tatranské Zruby

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3