Najkrajšie vodopády

Najkrajšie vodopády Peter Sorger 17. 05. 2024
Obsah článku:

Na Slovensku máme nádhernú a rozmanitú prírodu a patria k nej aj vodopády, ktoré sa vďaka pomerne dobrej dostupnosti môžu stať turistickými cieľmi.

Medzi tie najkrajšie vodopády na Slovensku patria:

  • Starohutský vodopád
  • Misové vodopády
  • Machový vodopád
  • Rudniansky vodopád
  • Vodopád Skok

Starohutský vodopád

Starohutský vodopád sa nachádza na strednom Slovensku veľmi blízko Novej Bane. K vodopádu je veľmi ľahký prístup z obce Staré Hute, po zhruba 300-metrovej prechádzke dôjdete k cieľu – 5 m vysokému vodopádu. Oplatí sa ho navštíviť najmä na jar a na jeseň, keď má najväčší prietok. V jeho okolí môžete nájsť aj vzácneho raka čierneho či salamandra škvrnitú. Výlet je vhodný aj pre rodiny s malými deťmi.

Misové vodopády

Misové vodopády sú jedny z najznámejších a najnavštevovanejších vodopádov na Slovensku. Nájdeme ich v Slovenskom Raji pri výstupe na Suchú Belu smerom od Podleskom. Vodopády patria medzi najvyššie u nás - ich výška je takmer 30 m. Pre turistov ponúka unikátny zážitok, pretože trasa túry vedie priamo cez nich – na stenách vodopádov sú pripevnené rebríky a reťaze po ktorých sa stúpa až k vrcholu, ale nie je to nijako výrazne náročné či nebezpečné.

Machový vodopád

Ak by sme zo Suchej Belej pokračovali ďalej smerom na Kláštorisko, našli by sme Mechový vodopád. 8 m vysoký vodopád nás uchváti svojou krásou - po machom porastených stenách tečie voda vo viacerých prúdoch a poteší nejedno turistické oko. K vodopádom sa dá dostať aj smerom od Smižan alebo Spišských Tomášoviec.

Rudniansky vodopád

Štiavnické vrchy ponúkajú mnoho možností na výlety do prírody a túra ku Rudnianskemu vodopádu je jednou z nich. Od Levíc sa k vodopádu dostanete krátkou vychádzkou z obce Uhliská, ktorá trvá približne 15 minút. Druhou možnosťou je ísť dlhšou trasou z Rudna nad Hronom. Vodopád je skrytý, obklopený listnatými stromami. Na výšku meria 4 m a najviac vody má na jar a na jeseň.

Vodopád Skok

Vodopád Skok sa nachádza v Mlynickej doline vo Vyokých Tatrách, kam sa dostaneme zo Štrbského Plesa. Po približne 1,5-hodinovej túre dorazíme k 30 m vysokému vodopádu Skok. Vodopád je pomerne široký s množstvom vody z Plesa nad Skokom, kam je možné vyliezť po bočnej stene s pomocou reťazí, avšak iba v lete. Pleso aj vodopád sú obľúbenými turistickými destináciami a na trase stretneme mnoho ľudí.

Páči sa vám tento článok? Môžete ho zdieľať s priateľmi.

Najnovšie blogy

Spoznajte slovenské tekuté poklady

Spoznajte slovenské tekuté poklady

Margaréta Koklesová 09. 05. 2024 Slovensko je krajinou chutí. A to nielen v jedle. Svoje tradície, zvyky a jedinečnosti máme aj v nápojoch. Poďte s nami objaviť slovenské tekuté poklady. Nápoje našich predkov Základnou tekutinou...
Leto na Slovensku

Leto na Slovensku

Margaréta Koklesová 01. 05. 2024 Vysoké Tatry Dlhé slnečné dni priam lákajú, aby ste leto na Slovensku strávili vonku. Na záhradách, pri jazerách, v horách aj v mestách. Pestrosť a možnosti našej krajiny najlepšie objavíte práve v tomto ročnom období. Čo všetko...