Turistický región
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

ZOO Kontakt

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš
Obľúbené

Jedinečná zoologická záhrada v Liptovskom Mikuláši, v blízkosti Aquaparku Tatralandia, priamo oproti Liptov Aréne. Návštevníci tu majú možnosť zoznámiť sa so svetom zvierat úplne zblízka a zažiť priamy kontakt so zvieratami, ktoré sa narodili v ľudskej opatere a bez človeka by v prírode neboli schopné prežiť. V kontaktnej ZOO je v súčasnosti viac ako 400 zvierat (115 druhov) a to od bežných druhov až po tie exotické. Počet zvierat a druhov v ZOO samozrejme neustále rastie.

Počas návštevy ZOO môžu návštevníci vidieť zblízka mláďatá šeliem medveďa, leva, tigra, pumy, servala aj rysa, expozíciu krotkých líšok (líšky obyčajné, ale aj polárne), či kengury z Austrálie. ZOO ponúka tiež ukážky voľného letu dravých vtákov, voliéru s krotkými papagájmi, veveričkami, sysľami a svišťami. Novinkou tejto ZOO je krásna  motýlia záhrada a oáza kvetov. A nechýbajú ani opice, ktoré je možné kŕmiť a spoznať tak zblízka život makakov japonských, život malpy, mačiaka či kosmáča.

Zvieratá v ZOO je možné kŕmiť a aj sa s nimi odfotografovať. Deti majú možnosť zajazdiť si na koníkoch alebo poníkoch a sú pre nich pripravené aj rôzne atrakcie, ako napríklad Tatrapolis, kovové miniatúrky svetových stavieb, ktoré majú výšku až 7 m, vláčik, zrkadlový labyrint, adrenalínová jazda na vodnej strele a veľa iného.

Celoročne otvorená ZOO (denne 9.00 - 18.00 hod., posledný vstup o 17.00 hod.) sa nachádza len 5 minút cesty autom z centra Liptovského Mikuláša a zhruba 25 minút cesty autom z lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry. Parkovanie pre osobné automobily aj pre autobusy je možné priamo pred vstupom do areálu. Cenník vstupov.Najčastejšie otázky o atrakcii ZOO Kontakt

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3