ZOO Kontakt

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš

Jedinečná zoologická záhrada v Liptovskom Mikuláši, v blízkosti Aquaparku Tatralandia, priamo oproti Liptov Aréne. Návštevníci tu majú možnosť zoznámiť sa so svetom zvierat úplne zblízka a zažiť priamy kontakt so zvieratami, ktoré sa narodili v ľudskej opatere a bez človeka by v prírode neboli schopné prežiť. V kontaktnej ZOO je v súčasnosti viac ako 400 zvierat (115 druhov) a to od bežných druhov až po tie exotické. Počet zvierat a druhov v ZOO samozrejme neustále rastie.

Počas návštevy ZOO môžu návštevníci vidieť zblízka mláďatá šeliem medveďa, leva, tigra, pumy, servala aj rysa, expozíciu krotkých líšok (líšky obyčajné, ale aj polárne), či kengury z Austrálie. ZOO ponúka tiež ukážky voľného letu dravých vtákov, voliéru s krotkými papagájmi, veveričkami, sysľami a svišťami. Novinkou tejto ZOO je krásna  motýlia záhrada a oáza kvetov. A nechýbajú ani opice, ktoré je možné kŕmiť a spoznať tak zblízka život makakov japonských, život malpy, mačiaka či kosmáča.

Zvieratá v ZOO je možné kŕmiť a aj sa s nimi odfotografovať. Deti majú možnosť zajazdiť si na koníkoch alebo poníkoch a sú pre nich pripravené aj rôzne atrakcie, ako napríklad Tatrapolis, kovové miniatúrky svetových stavieb, ktoré majú výšku až 7 m, vláčik, zrkadlový labyrint, adrenalínová jazda na vodnej strele a veľa iného.

Celoročne otvorená ZOO (denne 9.00 - 18.00 hod., posledný vstup o 17.00 hod.) sa nachádza len 5 minút cesty autom z centra Liptovského Mikuláša a zhruba 25 minút cesty autom z lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry. Parkovanie pre osobné automobily aj pre autobusy je možné priamo pred vstupom do areálu. Cenník vstupov.Najčastejšie otázky o atrakcii ZOO Kontakt

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3