Turistický región
Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Západné Tatry, Žiarska dolina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Žiarska chata

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Žiar
Obľúbené

Nadmorská výška: 1325 m.n.m.

Chata s celoročnou prevádzkou sa nachádza v Nízkych Tatrách v Žiarskej doline.Je jedinou vysokohorskou chatou v Západných Tatrách z liptovskej strany. Bola postavená v roku 1939 a v roku 2006 bola kompletne zrekonštruovaná a svojim návštevníkom poskytuje kompletné ubytovacie a stravovacie služby.

 Žiarska dolina je turistami jednou z najznámejších a najnávštevovanejších na Slovensku a chata je východiskovým bodom  rôznych vysokohorských túr ako aj cieľom cyklistov či rodinných prechádzok. V zime ponúka ideálne podmienky pre  bežecké lyžovanie, skialpinizmus a pred vstupom do doliny sa nachádza aj známe lyžiarske stredisko Dolinky.

Prístup k chate je možný po modro značenom turistickom chodníku zo Žiarskej doliny a trasa trvá cca 1 hod. 30 min. K chate vedie aj 6 km dlhá asfaltová cesta, no autom sa tu nedostanete, výnimkou je horská služba a zásobovanie. Neďaleko chaty je aj detské ihrisko, pietne miesto obetiam Západných Tatier, stanovisko Horskej služby a 15 min. cesty od chaty po zelenej turistickej značke je vidieť Šarafiový vodopád.Najčastejšie otázky o atrakcii Žiarska chata

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3