Turistický región
Malá Fatra, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Martinské hole, Turčianska kotlina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Winter Park Martinky

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Martin
Obľúbené

Nadmorská výška: 1150 - 1456 m. n. m.

Lyžiarske stredisko v Malej Fatre, priamo nad mestom Martin, ponúka 12 kvalitne upravených zjazdoviek, 5 vlekov a 6-miestnu sedačkovú lanovú dráhu s bublinami, pre tých najmenších je k dispozícií aj detský lyžiarsky vlek. V stredisku sú v zime výborné snehové podmienky ako aj systém umelého technického zasnežovania na hlavnej zjazdovke. Celková dĺžka zjazdoviek na Martinských holiach je 7890 m, sú prevažne stredne ťažké (červené) a ľahké (modré) t.j. vhodné pre všetky vekové kategórie lyžiarov. Prepravná kapacita je 6 120 osôb za hodinu. Pre milovnékov bežeckého lyžovanie je k dispozícii 26,5 km upravených tratí. Vrchol zjazdoviek je v nadmorskej výške 1456 m a poskytuje nádherný výhľad na Turčiansku kotlinu a okolité pohoria.

Vo Winter Parku pôsobí lyžiarska a snowboardová škola, požičovňa, úschovňa a servis športového vybavenia. Občerstviť sa je možné vo vynovenom bufete so zastrešeným apres-ski barom priamo na zjazdovke a v bufete Čučoriedka s kapacitou 40 osôb. Na zjazdovke Nový Floch sa nachádza Aranburu snowpark s niekoľkými líniami, s prekážkami a skokmi podľa náročností. Je určený pre každého snowbordistu, začínajúceho aj pre tých, ktorí by radi svoje jazdenie posunuli o level vyššie. Zo strediska je možné podniknúť snežnicové túry, prechádzky na snežniciach so sprievodcom po zasnežených kútoch Malej Fatry alebo skialpové prechádzky a spoznávanie časti hlavného hrebeňa Malej Fatry.

Stredisko ponúka celodenné rodinné skipasy za zvýhodnené ceny, zľavy a na detskom vleku lyžujú deti do 12 rokov zadarmo. Otváraciu dobu strediska ako aj cenník vstupov nájdete TU.

Doprava do lyžiarskeho strediska je možná osobným autom alebo pešo. Odbočku na Martinské hole nájdete na hlavnom cestnom ťahu Žilina – Košice, po odbočení, po asi 1,5 km prídete k rampe, na začiatok jednosmernej komunikácie na Martinské hole. Je tu povinné použitie cestných reťazí, ktoré si môžete zakúpiť u pracovníka rampy. Hore je možné ísť iba v čase od 6:00 do 12:00 a od 19:00 do 24:00 a dole iba v čase od 13:00 do 18:00 a od 01:00 do 05:00. Prístupová cesta a parkoviská v stredisku nie sú spoplatnené.Najčastejšie otázky o atrakcii Winter Park Martinky

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3