Turistický región
Nízke Tatry, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Vodný park Bešenová

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Bešeňová
Obľúbené

Vodný park Bešeňová na okraji rovnomennej obce, cca 12 km od mesta Ružomberok. Horúce pramene geotermálnych vôd v Bešeňovej vyvierajúce z hĺbky 1987 m, s teplotou 60,5°C, priaznivo pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a pomáhajú aj pri liečbe urologických problémov. A vďaka prvku lítiu sa pozitívne účinky termálnej vody prejavia aj na našej psychike.

 Vodný park ponúka návštevníkom Bazény (termálne, celoročné a letné s teplotou vody v rozmedzí 26 - 40°C), Tobogány (letné a celoročné), Letné atrakcie (raftovanie, bublina, potápanie, vodná sopka) a a Stan zábavy s bazénom s morskými vlnami, detským bazénom s vodnými atrakciami (vodné vedierka, šmýkačky, striekačky, vodopád a iné), bazénom s pozvoľným vstupom pripomínajúcim skutočný šum mora a s toboganovou vežou so šiestimi toboganmi s jazdou v najdlhšom tobogane (212 m) na Slovensku.

Súčasťou vodného parku je aj Wellness & Spa, ktoré pozostáva: holisticky zamerané wellness (HARMÓNIA - wellness & spa), ktoré ponúka prepojenie 4 elementov života a liptovskej prírody prostredníctvom brezových stromov, bešeňovskej jaskyne s nekonečnými vodopádmi a veľkolepým Saunovým dómom a novou tichou zónou, suché alebo parné sauny a procedúry, saunové rituály (metličkovanie, noc saunových rituálov a denné saunové rituály).

Stravovanie v areáli vodného parku zabezpečujú letné a celoročné bary a reštaurácie a k dispozícii sú aj obchody Tatry Motion, ktoré ponúkajú návštevníkom široký sortiment oblečenia a suvenírov z liptovského regiónu. Ubytovať sa je možné v trojhviezdičkovom Hoteli Bešeňová a štvorhviezdičkovom Hoteli Galeria Thermal, ktoré majú v ponuke výhodné akciové balíčky zahrňajúce aj neobmedzený vstup do vodného parku. Bezplatné parkovanie je zabezpečené pri areáli vodného parku. Pre viac info o vstupnom a zľavách vodného parku pozri TU. Vodný park Bešeňová je dokonalou voľbou aj pre školské výlety, letné tábory a teambuildingy.Najčastejšie otázky o atrakcii Vodný park Bešenová

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3