Vodný park Bešenová

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Bešeňová

Vodný park Bešeňová na okraji rovnomennej obce, cca 12 km od mesta Ružomberok. Horúce pramene geotermálnych vôd v Bešeňovej vyvierajúce z hĺbky 1987 m, s teplotou 60,5°C, priaznivo pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a pomáhajú aj pri liečbe urologických problémov. A vďaka prvku lítiu sa pozitívne účinky termálnej vody prejavia aj na našej psychike.

 Vodný park ponúka návštevníkom Bazény (termálne, celoročné a letné s teplotou vody v rozmedzí 26 - 40°C), Tobogány (letné a celoročné), Letné atrakcie (raftovanie, bublina, potápanie, vodná sopka) a a Stan zábavy s bazénom s morskými vlnami, detským bazénom s vodnými atrakciami (vodné vedierka, šmýkačky, striekačky, vodopád a iné), bazénom s pozvoľným vstupom pripomínajúcim skutočný šum mora a s toboganovou vežou so šiestimi toboganmi s jazdou v najdlhšom tobogane (212 m) na Slovensku.

Súčasťou vodného parku je aj Wellness & Spa, ktoré pozostáva: holisticky zamerané wellness (HARMÓNIA - wellness & spa), ktoré ponúka prepojenie 4 elementov života a liptovskej prírody prostredníctvom brezových stromov, bešeňovskej jaskyne s nekonečnými vodopádmi a veľkolepým Saunovým dómom a novou tichou zónou, suché alebo parné sauny a procedúry, saunové rituály (metličkovanie, noc saunových rituálov a denné saunové rituály).

Stravovanie v areáli vodného parku zabezpečujú letné a celoročné bary a reštaurácie a k dispozícii sú aj obchody Tatry Motion, ktoré ponúkajú návštevníkom široký sortiment oblečenia a suvenírov z liptovského regiónu. Ubytovať sa je možné v trojhviezdičkovom Hoteli Bešeňová a štvorhviezdičkovom Hoteli Galeria Thermal, ktoré majú v ponuke výhodné akciové balíčky zahrňajúce aj neobmedzený vstup do vodného parku. Bezplatné parkovanie je zabezpečené pri areáli vodného parku. Pre viac info o vstupnom a zľavách vodného parku pozri TU. Vodný park Bešeňová je dokonalou voľbou aj pre školské výlety, letné tábory a teambuildingy.Najčastejšie otázky o atrakcii Vodný park Bešenová

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3