Vodný mlyn

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Komárno, Kolárovo

Vodný mlyn na mŕtvom ramene Dunaja v blízkosti mestečka Kolárovo na juhozápadnom Slovensku je posledným plávajúcim mlynom na Slovensku (je postavený na dvoch rovnobežných člnoch). V mlyne je Múzeum vodného mlynárstva a návštevníci majú možnosť vidieť niekoľko komponentov z pôvodného mlyna.

Dominantou prírodného areálu je drevený most pre peších na Malom Dunaji, ktorý sa svojou dĺžkou 86 m, radí medzi najdlhšie mosty s drevenou konštrukciou v Európe. Bol postavený v roku 1992 na základe výpovedí pamätníkov starého, pôvodného mosta. V areáli sa nachádza aj malé technické múzeum, turistické ubytovanie, stanovanie, požičovňa lodí, k dispozícii sú sociálne zariadenia, dve detské ihriská ako aj možnosť občerstvenia v Krčme u Mlyna. V letných mesiacoch je zastrešené javisko areálu miestom viacerých kultúrnych a iných podujatí. Detských návštevníkov určite poteší aj farma s hospodárskymi zvieratkami "Farma vodný mlyn".

Areál je pre návštevníkov otvorený celoročne a pre vopred ohlásené návštevy aj mimo otváracích hodín s možnosťou odborného výkladu. Prehliadka s prednáškou trvá cca 30 min. Otváracie hodiny múzea - letná sezóna 10.00 - 17.00 hod., zimná sezóna 13.00 - 17.00 hod. Vstupné: dospelí 2 eur, deti, študenti, dôchodcovia a ZŤP 1 euro.Najčastejšie otázky o atrakcii Vodný mlyn

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3