Aquapark Vadaš Thermál Resort Štúrovo

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Štúrovo

Jeden z najväčších aquaparkov na Slovensku sa nachádza na južnej hranici s Maďarskom, v Štúrove. Aquapark s celkovou rozlohou 30 ha ponúka celkom 12 zážitkových bazénov, z toho 7 vonkajších a 6 celoročne otvorených a taktiež zábavu v toboganovom parku, na kolotočoch a ktívne trávenie voľného času na multifunkčnom športovom ihrisku, v lanovom parku a na celoročne otvorenom rybárskom jazere.

Bazény aquaparku sú plnené vodou z termálneho prameňa z hĺbky 130 m a s teplotou vody do 39°C. Výnimočnou a jedinečnou je lagúna s vlnobitím o rozlohe 3800 m², ktorá bola prvým bazénom s umelým vlnobitím na Slovensku, a je otvorená v mesiacoch jún - august. Vlnobitie je vytvárané mechanickými zariadeniami, ktoré sú zabudované v bazénových komorách pri strojovni a jeho intenzita je regulovaná pomocou frekvenčných meničov. Okrem plaveckého bazéna sa tu nachádzajú ďalšie zážitkové bazény, Relax, Hviezda, detský zážitkový bazén, ďalej perličkový bazén a nechýba ani sedací bazén s nudistickou plážou. V areáli aquaparku je tiež samostatný tobogánový park, v ktorom nájdeme 6 tobogánov, tie najdlhšie s dĺžkou nad 80 m. Pre deti a dospelých sú pripravené aj ďalšie atrakcie ako wakeboard, minigolf, detské ihrisko, kolotoče, motokárová dráha, stolný tenis, ihriská pre loptové hry, nafukovacie hrady a šmýkačky, zapožičanie vodných bicyklov a tiež rybolov. Viac info o cenách aquaparku.

Priamo na termálnom kúpalisku sa nachádza aj ubytovanie a to od apartmánov cez ubytovanie v ubytovni až po po autokemping. Trojhviezdičkový hotel ponúka komfortné ubytovanie, snack bar a reštauráciu, ktorá ponúka možnosť príjemného posedenia a široký sortiment gastronomických špecialít domácej i medzinárodnej kuchyne. Súčasťou hotela je aj novovybudované wellness centrum, v ktorom si hostia môžu užívať jedinečné účinky termálnej vody so svetelnou a zvukovou terapiou pre dosiahnutie dokonalej relaxácie. 

Štúrovo je najjužnejšie ležiacim mestom na Slovensku a priťahuje návštevníkov svojim zaujímavým prírodným prostredím a v letných mesiacoch je navštevované tisíckami turistov, vyhľadavajúcich oddych, zábavu a vodné športy. V okolí doporučujeme navštíviť aj maďarský Ostrihom s jedinečnou históriou a úchvatnou klasicistickou bazilikou alebo románsku rotundu v obci Bíňa. Pri meste sa vlieva Hron do Dunaja, ktorý ponúka vynikajúce podmienky pre milovníkov dobrodružných výletov.Najčastejšie otázky o atrakcii Aquapark Vadaš Thermál Resort Štúrovo

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3