Turistický región
Západné Slovensko, Podunajsko, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Žitný ostrov, Trnavský kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Thermalpark Dunajská Streda

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Dunajská Streda, Dunajská Streda
Obľúbené

Najobľubenejšie a najnávštevovanejšie rekreačné stredisko v Dunajskej Strede na Žitnom ostrove situované v krásnom prostredí lesoparku. Na ploche 18 ha sa momentálne nachádza 10 bazénov s vodnými atrakciami (4 vnútorné a 6 vonkajších) s termálnou vodou s teplotou 26°C - 39°C. Súčasťou bazénového sveta je aj detský bazén (hĺbka 50 cm, teplota vody 28˚C) so zábavnou šmykľavkou a detský letný klub s pestrým programom. Milovníci adrenalínu a zábavy majú možnosť vyskúšať tobogánovú vežu so siedmimi tobogánmi a pre zábavy chtivých návštevníkov je určený rekreačný bazén (hĺbka 55 - 80 cm, teplota vody 28˚C) s mnohými vodnými atrakciami a príjemným výhľadom na jazero so zeleným ostrovom. Vo vonkajšom areáli sa nachádza taktiež veľký plavecký bazén (hĺbka 110 - 200 cm) a o trošku menší Taliansky bazén (hĺbka 110 - 165 cm, teplota vody 28˚C) a jacuzzi.

Termálna voda s vysokou koncentráciou minerálnych látok, ktorou sa napĺňajú bazény, vyviera z hĺbky 1600 m a na povrchu dosahuje teplotu 57°C, má priaznivé účinky na ochorenia pohybového ústrojenstva.

V areáli Thermalparku sú k dispozícii aj športové ihriská (plážový minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis, vonkajší šach), nové masážne centrum so šiestimi masážnymi priestormi a obnovený saunový svet so štyrmi saunami (fínska, bio, infra a parná), so soľnou kabínou, jacuzzi a ochladzovacím bazénom, wellness bazénom s chŕličmi, vodnými delami, jaskyňou s vodopádom, zrýchľovacím kanálom, masážnymi ležadlami ako aj prírodné jazero s možnosťou člnkovania. Cenník Thermalparku.

Priamo v hlavnej budove rekreačného komplexu Thermalpark Dunajská Streda, odkiaľ hostí delí od bazénov, masážneho centra a saunového sveta iba pár krokov, sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Thermalpark.Najčastejšie otázky o atrakcii Thermalpark Dunajská Streda

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3