Thermalpark Dunajská Streda

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Dunajská Streda, Dunajská Streda

Najobľubenejšie a najnávštevovanejšie rekreačné stredisko v Dunajskej Strede na Žitnom ostrove situované v krásnom prostredí lesoparku. Na ploche 18 ha sa momentálne nachádza 10 bazénov s vodnými atrakciami (4 vnútorné a 6 vonkajších) s termálnou vodou s teplotou 26°C - 39°C. Súčasťou bazénového sveta je aj detský bazén (hĺbka 50 cm, teplota vody 28˚C) so zábavnou šmykľavkou a detský letný klub s pestrým programom. Milovníci adrenalínu a zábavy majú možnosť vyskúšať tobogánovú vežu so siedmimi tobogánmi a pre zábavy chtivých návštevníkov je určený rekreačný bazén (hĺbka 55 - 80 cm, teplota vody 28˚C) s mnohými vodnými atrakciami a príjemným výhľadom na jazero so zeleným ostrovom. Vo vonkajšom areáli sa nachádza taktiež veľký plavecký bazén (hĺbka 110 - 200 cm) a o trošku menší Taliansky bazén (hĺbka 110 - 165 cm, teplota vody 28˚C) a jacuzzi.

Termálna voda s vysokou koncentráciou minerálnych látok, ktorou sa napĺňajú bazény, vyviera z hĺbky 1600 m a na povrchu dosahuje teplotu 57°C, má priaznivé účinky na ochorenia pohybového ústrojenstva.

V areáli Thermalparku sú k dispozícii aj športové ihriská (plážový minigolf, multifunkčné ihrisko, stolný tenis, vonkajší šach), nové masážne centrum so šiestimi masážnymi priestormi a obnovený saunový svet so štyrmi saunami (fínska, bio, infra a parná), so soľnou kabínou, jacuzzi a ochladzovacím bazénom, wellness bazénom s chŕličmi, vodnými delami, jaskyňou s vodopádom, zrýchľovacím kanálom, masážnymi ležadlami ako aj prírodné jazero s možnosťou člnkovania. Cenník Thermalparku.

Priamo v hlavnej budove rekreačného komplexu Thermalpark Dunajská Streda, odkiaľ hostí delí od bazénov, masážneho centra a saunového sveta iba pár krokov, sa nachádza trojhviezdičkový Hotel Thermalpark.Najčastejšie otázky o atrakcii Thermalpark Dunajská Streda

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3