Turistický región
v Tatrách, Orava, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Západné Tatry, Roháče, Skorušinské vrchy, Juráňová dolina

Aquapark Meander Oravice

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Oravice

Aquapark je situovaný v Meander thermal & ski resorte v horskej osade Oravice na úpätí Západných Tatier, blízko slovensko-poľských hraníc. Je výnimočný svojou geotermálnou liečivou vodou, ktorá vyviera z hĺbky 1611 m pod povrchom. Voda s teplotou až 58°C, ktorá sa pre pre potreby aquaparku ochladzuje na prijemných 28 – 38°C, je bohatá na minerály a prvky (mangán, vápnik, horčík, lítium, železo, sírany a hydrogénuhličitany) s preukázateľnými blahodarnými účinkami na organizmus a spĺňa parametre liečivej vody.

Pre návštevníkov je k dispozícii celkom 9 celoročne otvorených bazénov (vnútorný relaxačný bazén, vonkajší relaxačný bazén, senior zóna, whirlpool, detský bazén, športový bazéna bazén s morskými vlnami) s rozlohou 1545 m2. Najväčšou atrakciou aquaparku je bazén so simuláciou skutočne vysokých morských vĺn a tiež tobogán s dĺžkou 100 m. V relaxačnej časti parku sa nachádza fínska sauna a miestnosť pre masáže.

Súčasťou areálu aquaparku sú aj bistro, bufety, stánky, kaviareň ako aj štýlová reštaurácia s galériou vynikajúcich vín a svetovou kuchyňou. Pre deti od 2 do 12 rokov detský kútik s animátormi, bazénom s guličkami, preliezačkami, detskými domčekmi a šmykľavkami. V ďalšej etape výstavby aquaparku sa návštevníci môžu tešiť na nové atrakcie a wellness na špičkovej úrovni.

Súčasťou rezortu Meander je rovnako skipark s viac ako 12 km zjazdoviek a ubytovanie. V zime tak môžu návštevníci zažiť jedinečnú kombináciu kvalitnej lyžovačky a relaxu v geotermálnej vode na jednom mieste.


Najčastejšie otázky o atrakcii Aquapark Meander Oravice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3