Turistický región
v Tatrách, Orava, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Západné Tatry, Roháče, Skorušinské vrchy, Juráňová dolina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Aquapark Meander Oravice

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Oravice
Obľúbené

Aquapark je situovaný v Meander thermal & ski resorte v horskej osade Oravice na úpätí Západných Tatier, blízko slovensko-poľských hraníc. Je výnimočný svojou geotermálnou liečivou vodou, ktorá vyviera z hĺbky 1611 m pod povrchom. Voda s teplotou až 58°C, ktorá sa pre pre potreby aquaparku ochladzuje na prijemných 28 – 38°C, je bohatá na minerály a prvky (mangán, vápnik, horčík, lítium, železo, sírany a hydrogénuhličitany) s preukázateľnými blahodarnými účinkami na organizmus a spĺňa parametre liečivej vody.

Pre návštevníkov je k dispozícii celkom 9 celoročne otvorených bazénov (vnútorný relaxačný bazén, vonkajší relaxačný bazén, senior zóna, whirlpool, detský bazén, športový bazéna bazén s morskými vlnami) s rozlohou 1545 m2. Najväčšou atrakciou aquaparku je bazén so simuláciou skutočne vysokých morských vĺn a tiež tobogán s dĺžkou 100 m. V relaxačnej časti parku sa nachádza fínska sauna a miestnosť pre masáže.

Súčasťou areálu aquaparku sú aj bistro, bufety, stánky, kaviareň ako aj štýlová reštaurácia s galériou vynikajúcich vín a svetovou kuchyňou. Pre deti od 2 do 12 rokov detský kútik s animátormi, bazénom s guličkami, preliezačkami, detskými domčekmi a šmykľavkami. V ďalšej etape výstavby aquaparku sa návštevníci môžu tešiť na nové atrakcie a wellness na špičkovej úrovni.

Súčasťou rezortu Meander je rovnako skipark s viac ako 12 km zjazdoviek a ubytovanie. V zime tak môžu návštevníci zažiť jedinečnú kombináciu kvalitnej lyžovačky a relaxu v geotermálnej vode na jednom mieste.


Najčastejšie otázky o atrakcii Aquapark Meander Oravice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3