Turistický región
Západné Slovensko, Dolná Nitra, Nitriansky kraj, Ponitrie
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Thermal Park Nitrava

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nitra, Poľný Kesov
Obľúbené

Thermal park v obci Poľný Kesov, neďaleko Nitry. Celoročne je pre návštevníkov k dispozícii 5 bazénov, hypertermálny bazén v hotelovej časti (hĺbka 130 cm, max. teplota vody 39°C) a bazénová hala s tromi bazénmi – zážitkovým bazénom s chrličmi vody (hĺbka 120 cm, max. teplota vody 34°C) s vírivým bazénom (hĺbka 100 cm, max. teplota vody 37°C), detským bazénom s vodným hríbikom a šmykľavkami (hĺbka 30 cm, max. teplota vody 35°C ) a výplavovým bazénom s masážnymi tryskami (hĺbka 120 cm, max. teplota vody 33°C). Pri výplavovom bazéne sa nachádza ešte oddychový kľudovo-relaxačný bazén (hĺbka 110cm, max. teplota vody  39°C). V letnej sezóne je v závislosti od počasia napustený aj termálny bazén pri jazere (hĺbka 60 – 110 cm, max. teplota vody 32°C).

Novinkou Thermalparku je aj nový letný areál a celoročná krytá Toboganová aréna. Jeho súčasťou je 7 tobogánov a šmykľaviek a množstvo rôznych bazénov pre malých aj veľkých. Prekvapením je tobogán s výstižným názvom Kesovská raketa, ktorý má v Thermalparku slovenskú premiéru. K dispozícii je aj moderné hotelové wellness s troma druhmi sáun (fínska, parná a infrasauna), jacuzzi s perličkou a oddychovou miestnosťou s ležadlami a rôzne druhy masáží. Vonkajší areál ponúka ďalej detské a športové ihriská a možnosť rýchleho občerstvenia, a návštevníkom je k dispozícii aj hotelová reštaurácia a Lobby bar. Ubytovať sa je možné priamo v areáli v trojhviezdičkovom hoteli s kapacitou 63 lôžok.

Termálna voda je prírodná minerálna, vysoko mineralizovaná, hydrogénuhličitanová, sodná, so zvýšeným obsahom sodíkového iónu, so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanového iónu, slabo alkalická, stredne termálna. Má príaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo, reumu, CNS, regeneráciu kĺbov a kostí, poúrazové stavy, uvoľnenie svalstva a regeneráciu mozgu a nervových zakončení.

Parkovanie s kapacitou 300 áut je zabezpečené priamo pri Thermalparku a je zadarmo. Thermalpark je ľahko prístupný do 15 min. jazdy autom od výjazdu z rýchlostnej cesty R1 smer Nitra - juh. Cenníky Thermalparku.Najčastejšie otázky o atrakcii Thermal Park Nitrava

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3