Termálne kúpalisko Podhájska

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Podhájska

Termálne kúpalisko Podhájska na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období. Jeho voda je unikátom porovnateľným s vodou Mŕtveho mora a je to naše "slovenské mŕtve more". Je zemitého sfarbenia, slanej chuti a má blahodárne až ozdravujúce účinky na ľudský organizmus. Geotermálny prameň silne mineralizovanej vody bol navŕtaný v hĺbke 1900 m v roku 1973. Voda sa pri ústi ohrieva na teplotu približne 83°C a vystupuje na zemský povrch s výdatnosťou 30 l / s.

V areáli termálneho kúpaliska o rozlohe 12 ha je v letnej sezóne v ponuke 10 bazénov s geotermálnou i úžitkovou vodou s teplotou 18°C - 40°C, ďalej tobogany, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, vonkajšie skrinky na odkladanie vecí, skrinky na odkladanie cenností a ponuka gastronomických služieb formou bufetov, reštaurácií, kaviarní, cukrární.

Súčasťou areálu sú aj doplnkové služby a to Relaxačno-rekondičný komplex a Wellness centrum Aquamarin. Relaxačno-rekondičný komplex je multifunkčné zariadenie, ktoré ponúka širokú škálu služieb akými sú masáže, vane s geotermálnou vodou, kaderníctvo, kozmetika, pedikúra, solárium. Zároveň sa tu nachádzajú aj šatne, sociálne a oddychové časti a občerstvenie Jantár.  Wellness centrum pozostáva z bazénového a vitálneho sveta, tureckého kúpeľa Hammam, vodného baru, oddychových priestorov a kaviarne. Bazénový svet ponúka 9 bazénov s termálnou a úžitkovou vodou, množstvo vodných atrakcií vo vnútornom i vonkajšom prostredí, vitálny svet ponúka komplex služieb pre relaxáciu - sauny, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén. Na poschodí wellness centra je aj botanická záhrada s krásnymi rastlinami, korytnačkami, rybičkami v akváriu, ktorého dno je presklenené a poskytuje výhľad na rybičky i z priestoru šatní.

Počas zimnej turistickej sezóny (október - apríl) sú v ponuke 2 bazény naplnené geotermálnou vodou s teplotou 32°C - 40°C a ochladzovací bazén.

Podhájska sa v posledných rokoch stala skutočným rajom pre ľudí túžiacich po zdraví, oddychu i zážitkoch a poskytuje tak možnosti k stráveniu jedno- i viactýždňových pobytov, organizovaniu škôl v prírode, plaveckých kurzov, či regeneračných pobytov pre športovcov. Pre viac informácií o otváracej dobe a cenníkoch pozri Aktuality.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Podhájska

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3