Turistický región
Západné Slovensko, Podunajsko, Dolná Nitra, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Nitriansky kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Termálne kúpalisko Podhájska

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Nové Zámky, Podhájska
Obľúbené

Termálne kúpalisko Podhájska na juhu Slovenska neďaleko Nových Zámkov, poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období. Jeho voda je unikátom porovnateľným s vodou Mŕtveho mora a je to naše "slovenské mŕtve more". Je zemitého sfarbenia, slanej chuti a má blahodárne až ozdravujúce účinky na ľudský organizmus. Geotermálny prameň silne mineralizovanej vody bol navŕtaný v hĺbke 1900 m v roku 1973. Voda sa pri ústi ohrieva na teplotu približne 83°C a vystupuje na zemský povrch s výdatnosťou 30 l / s.

V areáli termálneho kúpaliska o rozlohe 12 ha je v letnej sezóne v ponuke 10 bazénov s geotermálnou i úžitkovou vodou s teplotou 18°C - 40°C, ďalej tobogany, prírodné soláriá na slnenie s bujnou vegetáciou, športoviská, ponuka suvenírov v predajných stánkoch, vonkajšie skrinky na odkladanie vecí, skrinky na odkladanie cenností a ponuka gastronomických služieb formou bufetov, reštaurácií, kaviarní, cukrární.

Súčasťou areálu sú aj doplnkové služby a to Relaxačno-rekondičný komplex a Wellness centrum Aquamarin. Relaxačno-rekondičný komplex je multifunkčné zariadenie, ktoré ponúka širokú škálu služieb akými sú masáže, vane s geotermálnou vodou, kaderníctvo, kozmetika, pedikúra, solárium. Zároveň sa tu nachádzajú aj šatne, sociálne a oddychové časti a občerstvenie Jantár.  Wellness centrum pozostáva z bazénového a vitálneho sveta, tureckého kúpeľa Hammam, vodného baru, oddychových priestorov a kaviarne. Bazénový svet ponúka 9 bazénov s termálnou a úžitkovou vodou, množstvo vodných atrakcií vo vnútornom i vonkajšom prostredí, vitálny svet ponúka komplex služieb pre relaxáciu - sauny, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén. Na poschodí wellness centra je aj botanická záhrada s krásnymi rastlinami, korytnačkami, rybičkami v akváriu, ktorého dno je presklenené a poskytuje výhľad na rybičky i z priestoru šatní.

Počas zimnej turistickej sezóny (október - apríl) sú v ponuke 2 bazény naplnené geotermálnou vodou s teplotou 32°C - 40°C a ochladzovací bazén.

Podhájska sa v posledných rokoch stala skutočným rajom pre ľudí túžiacich po zdraví, oddychu i zážitkoch a poskytuje tak možnosti k stráveniu jedno- i viactýždňových pobytov, organizovaniu škôl v prírode, plaveckých kurzov, či regeneračných pobytov pre športovcov. Pre viac informácií o otváracej dobe a cenníkoch pozri Aktuality.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Podhájska

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3