Termálne kúpalisko Novolandia

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Lučenec, Rapovce

Kúpalisko v obci Rapovce, cca 7 km od okresného mesta Lučenec, pozostáva z vonkajšieho a vnútorného areálu. Vonkajší areál, ktorý je otvorený počas letných mesiacov, má 4 bazény - sedací, detský nerezový, plavecký a relaxačný bazén so šmýkľavkou a oddelenou časťou pre menšie deti. Voda z geotermálneho vrtu GTL 2 s teplotou 38,1°C, z hĺbky 1501 m je slaná, mierne zásaditá, s prevahou hydrouhličitanov a svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením pripomína morskú vodu. A práve vďaka vysokému obsahu minerálov a stopových prvkov má priaznivé účinky na ľudský organizmus, zlepšuje vitálnu funkciu vnútorných orgánov, kože a svalstva.

Vo vnútornon areáli sa nachádza celoročne otvorené moderné Wellness Spa, v ktorom je k dispozícii saunová a bazénová časť. Súčasťou saunovej časti je klasická fínska, infra a bylinná parná sauna, soľný parný kúpeľ, vyhrievaná lavica, laconium. Bazénová časť obsahuje výplavový oddychový relaxačný bazén s reliktnou morskou vodou s masážnymi tryskami a detský bazén s maximálnou hĺbkou 0,35 m a teplotou vody 33 až 35°C. Jedinečné atrakčné sprchy ponúkajú tropický dážď alebo škótske streky. V saunovom svete nechýba vírivka whirpool s ochladzovacím bazénikom a fínskym vedrom. Priestranný presklený relaxačný priestor s ležadlami, tzv. tepidárium, slúži pri príjemnej teplote k miernemu a šetrnému prehriatiu celého tela.

V areáli kúpaliska zabezpežuje stravovanie niekoľko bufetov s rýchlym občerstvením, ďalej tu sú k dispozícii Lobby bar, Beach bar, stánok so zmrzlinou a palacinkami. A súčasťou areálu je aj detské ihrisko a skákací hrad. Pre viac info o cenníku kúpaliska a wellness centra pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Novolandia

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3