Turistický región
Stredné Slovensko, Novohrad, Južné Slovensko, Banskobystrický kraj, Poiplie
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Termálne kúpalisko Novolandia

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Lučenec, Rapovce
Obľúbené

Kúpalisko v obci Rapovce, cca 7 km od okresného mesta Lučenec, pozostáva z vonkajšieho a vnútorného areálu. Vonkajší areál, ktorý je otvorený počas letných mesiacov, má 4 bazény - sedací, detský nerezový, plavecký a relaxačný bazén so šmýkľavkou a oddelenou časťou pre menšie deti. Voda z geotermálneho vrtu GTL 2 s teplotou 38,1°C, z hĺbky 1501 m je slaná, mierne zásaditá, s prevahou hydrouhličitanov a svojou vysokou mineralizáciou a chemickým zložením pripomína morskú vodu. A práve vďaka vysokému obsahu minerálov a stopových prvkov má priaznivé účinky na ľudský organizmus, zlepšuje vitálnu funkciu vnútorných orgánov, kože a svalstva.

Vo vnútornon areáli sa nachádza celoročne otvorené moderné Wellness Spa, v ktorom je k dispozícii saunová a bazénová časť. Súčasťou saunovej časti je klasická fínska, infra a bylinná parná sauna, soľný parný kúpeľ, vyhrievaná lavica, laconium. Bazénová časť obsahuje výplavový oddychový relaxačný bazén s reliktnou morskou vodou s masážnymi tryskami a detský bazén s maximálnou hĺbkou 0,35 m a teplotou vody 33 až 35°C. Jedinečné atrakčné sprchy ponúkajú tropický dážď alebo škótske streky. V saunovom svete nechýba vírivka whirpool s ochladzovacím bazénikom a fínskym vedrom. Priestranný presklený relaxačný priestor s ležadlami, tzv. tepidárium, slúži pri príjemnej teplote k miernemu a šetrnému prehriatiu celého tela.

V areáli kúpaliska zabezpežuje stravovanie niekoľko bufetov s rýchlym občerstvením, ďalej tu sú k dispozícii Lobby bar, Beach bar, stánok so zmrzlinou a palacinkami. A súčasťou areálu je aj detské ihrisko a skákací hrad. Pre viac info o cenníku kúpaliska a wellness centra pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Novolandia

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3