Turistický región
Západné Slovensko, Dolné Považie, Južné Slovensko, Nitriansky kraj, Považie, Ponitrie
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Termálne kúpalisko Horné Saliby

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Galanta, Horné Saliby
Obľúbené

Termálne kúpalisko Horné Saliby sa nachádza v rovinatej južnej časti Slovenska, medzi okresnými mestami Galanta a Šaľa. Areál ponúka tri vonkajšie letné bazény s teplotou vody 30°C - taliansky bazén (33 x 15 m, hĺbka 1 - 1,5 m), bazén pre mládež (16 x 14 m, hĺbka 0,4 - 0,9 m) a detský bazén pre deti do 6 rokov s hríbom (hĺbka 0,3 m). Návštevníci kúpaliska majú k dispozícii aj 72 m dlhý tobogán s vlastným dojazdovým bazénom.

Bazénová hala v areáli má taktiež tri kryté bazény - sedací bazén s teplotou vody do 40°C, termálny bazén s tryskami a s teplotou vody 36°C a relaxačný bazén s možnosťou plávania s teplotou vody 30°C. Bazény sú vybavené atrakciami ako napríklad: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stenové hydromasáže a vzduchové masážne rošty. Súčasťou haly je aj relaxačno-rehabilitačné centrum s oddychovou časťou s možnosťou osvieženia, ďalej sa tu nachádzajú služby ako masáž, fyzioterapia (ultrazvuk, magnetoterapia, elektroliečba), sauny s odpočivárňou, mokrá rehabilitácia ako hydromasážne sprchy, masáže nôh a malá bazénová hala s masážnym bazénom.

Termálna voda vyviera z hĺbky 1559 m, na ústi má teplotu 67ºC. Je tredne mineralizovaná, alkalicko-bikarbonátová voda typu HCO -Cl-Na+K s celkovou mineralizáciou 2,1 g/l a priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

Milovníci športu môžu v areáli kúpaliska využívať tenisový kurt, volejbalové i nohejbalové ihrisko. Odpočinok a slnenie je možné na upravenej a udržiavanej areálovej zeleni. Návštevníci sa môžu aj ubytovať a to v chatovej osade priamo v areáli termálneho kúpaliska. K dispozícii sú drevené chatky typu Hargita s podkrovím a prízemné okálové chatky.

Kým vonkajšie bazény sú v prevádzke počas letnej sezóny, bazénová hala a služby rehabilitačného centra, reštaurácie a ubytovanie vo vykurovaných chatkách Hargita sú v prevádzke celoročne. Parkovanie pri areáli kúpaliska alebo priamo v areáli je za poplatok. Pre viac info o cenníkoch pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Horné Saliby

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3