Termálne kúpalisko Horné Saliby

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Galanta, Horné Saliby

Termálne kúpalisko Horné Saliby sa nachádza v rovinatej južnej časti Slovenska, medzi okresnými mestami Galanta a Šaľa. Areál ponúka tri vonkajšie letné bazény s teplotou vody 30°C - taliansky bazén (33 x 15 m, hĺbka 1 - 1,5 m), bazén pre mládež (16 x 14 m, hĺbka 0,4 - 0,9 m) a detský bazén pre deti do 6 rokov s hríbom (hĺbka 0,3 m). Návštevníci kúpaliska majú k dispozícii aj 72 m dlhý tobogán s vlastným dojazdovým bazénom.

Bazénová hala v areáli má taktiež tri kryté bazény - sedací bazén s teplotou vody do 40°C, termálny bazén s tryskami a s teplotou vody 36°C a relaxačný bazén s možnosťou plávania s teplotou vody 30°C. Bazény sú vybavené atrakciami ako napríklad: chrliče, dnový vzduchový gejzír, stenové hydromasáže a vzduchové masážne rošty. Súčasťou haly je aj relaxačno-rehabilitačné centrum s oddychovou časťou s možnosťou osvieženia, ďalej sa tu nachádzajú služby ako masáž, fyzioterapia (ultrazvuk, magnetoterapia, elektroliečba), sauny s odpočivárňou, mokrá rehabilitácia ako hydromasážne sprchy, masáže nôh a malá bazénová hala s masážnym bazénom.

Termálna voda vyviera z hĺbky 1559 m, na ústi má teplotu 67ºC. Je tredne mineralizovaná, alkalicko-bikarbonátová voda typu HCO -Cl-Na+K s celkovou mineralizáciou 2,1 g/l a priaznivo pôsobí na pohybové ústrojenstvo.

Milovníci športu môžu v areáli kúpaliska využívať tenisový kurt, volejbalové i nohejbalové ihrisko. Odpočinok a slnenie je možné na upravenej a udržiavanej areálovej zeleni. Návštevníci sa môžu aj ubytovať a to v chatovej osade priamo v areáli termálneho kúpaliska. K dispozícii sú drevené chatky typu Hargita s podkrovím a prízemné okálové chatky.

Kým vonkajšie bazény sú v prevádzke počas letnej sezóny, bazénová hala a služby rehabilitačného centra, reštaurácie a ubytovanie vo vykurovaných chatkách Hargita sú v prevádzke celoročne. Parkovanie pri areáli kúpaliska alebo priamo v areáli je za poplatok. Pre viac info o cenníkoch pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Horné Saliby

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3