Turistický región
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Hont, Južné Slovensko, Banskobystrický kraj, Štiavnické vrchy, Krupinská planina, Poiplie
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Kúpalisko Dudinka

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Krupina, Dudince
Obľúbené

Termálne kúpalisko v kúpeľoch Dudince. Pomenované je po víle Dudinke, ktorej kúpele podľa známej legendy vďačia za liečivú silu miestneho prameňa. V roku 2007 prešlo kompletnou rekonštrukciou a v letných mesiacoch je obľúbeným kúpaliskom domácich, kúpeľných hostí a návštevníkov z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. 

V areái kúpaliska sa nachádzajú rekreačný bazén  (dĺžka 25 m, šírka 12,5 m, hĺbka 1,30 m) s teplotou vody 26 - 28°C, bazén s vodnými atrakciami  (výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka, vodný kanál s tryskami) s teplotou vody 28°C, detský bazén (hĺbka max. 0,4 m) s teplotou vody 30°C a minerálny sedací bazén s dudinskou liečivou vodou (hĺbka 1,05 - 1,14 m) s teplotou vody 33 - 34°C, vhodný pre osoby staršie ako 15 rokov a pre osoby, ktoré nemajú zdravotné problémy so srdcovocievnými ochoreniami. Dudinská minerálna voda priaznivo pôsobí pri ochoreniach pohybového aparátu, srdcovo-cievneho a nervového systému, a preto je tento bazén vyhľadávaný najmä ľuďmi, ktorí si chcú trochu preliečiť kosti, kĺby, svaly či vysoký krvný tlak.

Súčasťou areálu je aj volejbalové ihrisko, pieskovisko, vodné atrakcie, tobogán, šmýkačka, ležadlá, slnečníky, šatňové skrinky, detská zóna, bufety rýchleho občerstvenia, reštaurácia Rubín s letnou terasou a Lobby bar Rubín. Bezplatné monitorované parkovanie je možné pri liečebnom dome Rubín 150 m od areálu a autobusová zastávka pri hoteli Minerál cca 600 m od areálu.

Všetky vodné atrakcie v areáli kúpaliska (tobogán, šmýkačka, divoká voda, trysky) ako i ležadlá, šatne či detská zóna sú bezplatné. Extra spoplatnený je iba vstup do minerálneho bazéna (max. 30 min.).Najčastejšie otázky o atrakcii Kúpalisko Dudinka

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3