Splav Hrona

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Nemecká

Jedna z najstarších spoločností prevádzkuje splav rieky Hron v časti jej horného úseku Brezno - Sliač. Ponúka vodácke výletey po Hrone s komplexnými službami a to od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo), cez dopravu lodí a osôb, prípadné ubytovanie so stravovaním až po bezpečné parkovanie. Na splav Hrona sa používajú dvoj až trojmiestne kánoe Yukon a päť až sedemmiestne raftové člny Hoobit. Ku každej lodi dostanú klienti pádla a podľa potreby dostatok sudov na suché veci a plávacie vesty.

Organizovaný splav rieky Hron je možný v niekoľkých variantach: ako jednodňový splav, putovný splav na 2 až 3 dni, dvojdňový luxusný splav, poobedný splav, školský výlet na Hrone, splav pre detské a mládežnícke tábory a firemný splav. Splav je však možné ukončiť kedykoľvek, je to samozrejme len a len na slobodnom  rozhodnutí klienta. V prípade viacdňového splavu je ubytovanie zabezpečené v motoreste Nemecká alebo v penzióne Hradisko. Na splav je možnosť vziať si aj domáceho miláčika, psíka, táto služba nie je spoplatnená. Pre deti je splav Hrona veľká zábava a nie sú na splave výnimkou aj deti predškolského veku. Jedinou podmienkou je, aby dieťa obsedelo v lodi a malo na sebe plávaciu vestu.

Lodenica pre splav Hrona sa nachádza za motorestom Nemecká, na ceste č. 66 z Banskej Bystrice do Brezna. Tiež parkovisko pre vodákov je za motorestom. Splav si treba vopred rezervovať na vodactvo@gmail.com alebo online. Viac info o rezerváciách pozri TU.

Najčastejšie otázky o atrakcii Splav Hrona

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3