Turistický región
Stredné Slovensko, Horehronie, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj, Kremnické vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Splav Hrona

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Nemecká
Obľúbené

Jedna z najstarších spoločností prevádzkuje splav rieky Hron v časti jej horného úseku Brezno - Sliač. Ponúka vodácke výletey po Hrone s komplexnými službami a to od materiálneho zabezpečenia (lode, pádla a príslušenstvo), cez dopravu lodí a osôb, prípadné ubytovanie so stravovaním až po bezpečné parkovanie. Na splav Hrona sa používajú dvoj až trojmiestne kánoe Yukon a päť až sedemmiestne raftové člny Hoobit. Ku každej lodi dostanú klienti pádla a podľa potreby dostatok sudov na suché veci a plávacie vesty.

Organizovaný splav rieky Hron je možný v niekoľkých variantach: ako jednodňový splav, putovný splav na 2 až 3 dni, dvojdňový luxusný splav, poobedný splav, školský výlet na Hrone, splav pre detské a mládežnícke tábory a firemný splav. Splav je však možné ukončiť kedykoľvek, je to samozrejme len a len na slobodnom  rozhodnutí klienta. V prípade viacdňového splavu je ubytovanie zabezpečené v motoreste Nemecká alebo v penzióne Hradisko. Na splav je možnosť vziať si aj domáceho miláčika, psíka, táto služba nie je spoplatnená. Pre deti je splav Hrona veľká zábava a nie sú na splave výnimkou aj deti predškolského veku. Jedinou podmienkou je, aby dieťa obsedelo v lodi a malo na sebe plávaciu vestu.

Lodenica pre splav Hrona sa nachádza za motorestom Nemecká, na ceste č. 66 z Banskej Bystrice do Brezna. Tiež parkovisko pre vodákov je za motorestom. Splav si treba vopred rezervovať na vodactvo@gmail.com alebo online. Viac info o rezerváciách pozri TU.


Najčastejšie otázky o atrakcii Splav Hrona

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3