Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Turčianske Teplice, Turčianske Teplice

Areál SPA & AQUAPARKu leží v Turčianskej kotline medzi Malou a Veľkou Fatrou, na okraji krásneho kúpeľného parku v Turčianskych Tepliciach. Bol otvorený v roku 2007 jeho zriaďovateľom, Zlatými kúpeľmi Turčianske Teplice. Blahodarné účinky termálnej minerálnej vody, ktorá tu vyviera, počas dlhých storočí, vzbudzovali záujem panovníkov, hradných pánov, veľmožov, ale aj obyčajného ľudu. Termálna voda hydrogen-uhličitano-horečnato-vápenatá s teplotou 44 - 46°C a svojím zložením s obsahom minerálnych látok až do 1.520 mg/l má výrazne liečivé účinky najmä pre pohybové a urologické ústrojenstvo.

Celoročne otvorený aquapark pozostáva z dvoch častí: Areál SPA s liečivou termálnou minerálnou vodou do 38°C, v ktorom sa nachádza Červený kľudový kúpeľ, Ľudový rehabilitačný kúpeľ s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami, Whirpool vírivka pre 8 osôb a Vitálny svet a Areál AQUAPARKu s termálnou vodou do 33°C, ktorého súčasťou je plavecký bazén 25 m (vonkajší bazén s vodnými chrličmi a masážnymi tryskami), atrakčný bazén (vonkajší bazén s vodnými masážnymi lehátkami, divokou riekou a vodnými chrličmi), tobogány "Kamikadze" (47 m) a "Atrakčný movie" (97 m) (celoročné tobogány so zvukovými, svetelnými a obrázkovými efektmi) a sedací bazén (vnútorný bazén kruhového tvaru so svetelným efektom a masážnymi tryskami), v letnej sezóne navyše veľká šmykľavka, detský bazén so šmykľavkou a detským ihriskom, bar na ostrove, minigolf. Areál SPA je vzájomne prepojený uzavretým spojovacím mostom s areálom AQUAPARKu.

Občerstvenie a stravovanie zabezpečujú v areáli aquaparku štýlová Kaviareň Aquabar na poschodí s pekným výhľadom na okolie aquaparku, stravovacie zariadenie s rýchlym, a zároveň chutným sortimentom jedál Fast foog Aquapark, Bar SPA medzi bazénmi v kľudovej zóne časti SPA s príjemným posedením a s priamym výhľadom na bazény a vonkajší bar na ostrove (počas letných mesiacov) obklopený príjemne zurčiacim potokom s oddychovou zónou s lehátkami.

SPA & AQUAPARK je otvorený pre verejnosť v ktoromkoľvek ročnom období a poskytuje veľa možností na aktívny i pasívny relax a zábavu. Parkovanie je možné v areáli kúpeľov za poplatok. Železničná stanica je vzdialená približne 600 m od kúpeľov. Cenník SPA & AQUAPARKu a Otváracie hodiny a kontakt.Najčastejšie otázky o atrakcii Spa & Aquapark Turčianske Teplice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3