Snowparadise Veľká Rača

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Oščadnica

Nadmorská výška: 640 - 1050 m.n.m.

Stredisko v Oščadnici na Kysuciach, v Kysuckých Beskydách, neďaleko hraníc s Českom a Poľskom. Lyžiarske stredisko Snowparadise patrí k najväčším ski areálom na Slovensku. Zjazdovky areálu sa zbiehajú z hrebeňa do troch rôznych, navzájom prepojených dolín. Lyžuje sa v lokalitách Dedovka, Marguška a Lalíky na viac ako 14,5 km dlhých, pravidelne upravovaných lyžiarskych svahov (zasnežuje sa aj umelým technickým snehom) vhodných pre začiatočníkov, mierne pokročilých lyžiarov ako aj lyžiarskych expertov (7 modrých s ľahkou náročnosťou, 5 stredne ťažkých červených a 2 čierne). Večerné lyžovanie je možné na zjazdovkách Košariská I (ľahká, dĺžka 1300 m) a Košariská II (stredne ťažká, dĺžka 1400 m). Prepravu k zjazdovkám zabezpečuje 4-sedačková lanová dráha v Dedovke.

Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú tu neupravované bežecké trasy, Stopa zdravia, v dĺžke 1, 3 a 5 km od vrcholovej stanice sedačkovej lanovky v Dedovke. Stredisko poskytuje komplexné služby a návštevníkom sú k dispozícii lyžiarská škola a detská lyžiarska škôlka, ski servis a požičovňa lyží a snowboardov, predajne športových potrieb, úschovňa a nechýbajú ani bufety s rýchlym občerstvením.

Do lyžiaského areálu premáva aj skibus a tak sa je možné dostať na svahy pohodlne a bez starostí s parkovaním na preplnených parkoviskách v stredisku, ktoré sú však bezplatné. Autobusová zastávka sa nachádza taktiež priamo pri lanovej dráhe v lokalite Dedovka a má názov „Oščadnica Dedovka Veľká Rača“. Vhodné autobusové spojenie si môžete pozrieť napríklad na: https://cp.hnonline.sk/bus/spojenie/

Na Veľkej Rači si je však možné užiť úžasnú dovolenku nielen v zime na lyžiach, ale aj počas letných dní. V lete sú pre návštevníkom k dispozícii lanovka Dedovka, bobová dráha, rozhľadňa Dedovka, bike park, horské kolobežky, X-jump trampolína, detské trampolíny, aquazorbing, detský lanový park, detská lanovka Macka Račka (vedľa vrcholovej stanici lanovky Dedovka, konkrétne pri detskom lanovom parku, vstup pre detičky je bezplatný), historický kolotoč, lukostreľba.

V obci Oščadnica v okolí strediska sa nachádza aj množstvo zaujímavých miest ako napr. Veľká Rača, ktorý je turisticky najnavštevovanejším vrcholom v okolí Oščadnice, ojedinelou ukážkou na Kysuciach sú pseudokrasové jaskyne, ďalej je to kaplnka Zadedová, ktorá bola postavená v roku 1948 a slúži zároveň ako zvonica, kaštieľ Kysuckej galérie, 16 m vysoká vyhliadková veža kúsok od vrcholovej stanice lanovky Dedovka, priamo nad chatou Koliba. V Oščadnici si prídu na svoje aj vyznávači cyklistiky. Priamo v obci sa je možné vydať po asfaltovej cyklotrase, alebo je aj možnosť využiť množstvo spevnených a nespevnených horských ciest , ktoré sa v obci nachádzajú. Výborným adrenalínovým zážitkom je tiež Bike park priamo v stredisku s rôznymi skokmi a prekážkami. S bicyklom sa návštevníci vyvezú na vrcholovú stanicu v Dedovke štvorsedačkovou lanovkou, odkiaľ vedie päť označených tratí rôznych náročností. Pre viac info o cenách strediska pozri TU.


Najčastejšie otázky o atrakcii Snowparadise Veľká Rača

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3