Turistický región
Malá Fatra, Turiec, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Martinské hole, Turčianska kotlina, Valčianska dolina

Snowland Valčianska dolina

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Martin, Valča

Nadmorská výška: 510 - 830 m.n.m.

Športovo-rekreačné stredisko nachádzajúce sa na úpätí Lúčanskej časti pohoria Malá Fatra vo Valčianskej doline, cca 12,5 km od mesta Martin. V zime je stredisko zamerané na lyžovanie s vysokou úrovňou doplnkových služieb so 4-sedačkovou lanovkou s prepravnou kapacitou 2000 osôb za hodinu a 6 lyžiarskych vlekov s celkovou kapacitou 5700 osôb za hodinu. K dispozícii je 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5600 m a pre deti a začínajúcich lyžiarov minivlek s lyžiarskou a snowboardovou školou, Yeti Park s detským vlekom, dopravným pásom a rôznymi zábavnými doplnkami. Umelé osvetlenie umožňuje lyžovanie či snowboardovanie aj vo večerných hodinách. V okolí strediska sa nachádzajú aj bežecké trate v celkovej dĺžke 12 km.

Súčasťou areálu strediska je štýlová reštaurácia Humno, reštaurácia Hunt, Ski bar s krbom, bufety a rôzne doplnkové služby ako Ski servis, 3 lyžiarske a snowboardové školy, turisticko-informačná kancelária a požičovňa športových potrieb.  

V lete sú v stredisku návštevníkom k dispozícii det­ské ihrisko s veľkou pirátskou loďou, bungee trampolíny, nafukovací šmýkací a skákací hrad, detský kolotoč, klasické trampolíny, požičovňa bicyklov, terénnych kolobežiek (skikolá), kolieskových korčulí, paintball, stolný tenis, biliard, multifunkčné ihriská – tenis, minifutbal, volejbal, rybolov a člnkovanie na jazere a oddychová zóna s ohniskami a prenosným grilom. Na golfovom odpalisku s 9 jamkami je pripravený golfový driving range a putting green. Nádherné prostredie Valčianskej doliny praje aj turistom nakoľko sa tu nachádza viacero turistických chodníkov a cykloturistických trás. Celou dolinou prechádza modro-značkovaný chodník z Valče na sedlo Maríková, ktorý ďalej pokračuje do Kuneradu.

Stredisko ponúka pre návštevníkov aj bohatý spoločenský program a možnosť usporiadania rôznych spoločenských akcií s veľkým počtom účastníkov (vyhradenie časti svahov, gastronomické služby, ubytovanie). Aktuálne cenníky služieb.Najčastejšie otázky o atrakcii Snowland Valčianska dolina

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3