Turistický región
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš
Obľúbené

Múzeum sa nachádza v Liptovskom Mikuláši a sídli v historickej budove bývalého jezuitského kláštora. Patrí medzi moderné, interaktívne múzejné pracoviská s jedinečnou špecializáciou v rámci Slovenska doplnenú o oblasť územnej i druhovej ochrany a je jediné špecializované múzeum svojho druhu na Slovensku.

Interaktívna prehliadka je realizovaná náučnou ale aj zábavnou formou a návštevníci múzea sa môžu pozrieť do medvedieho brloha, vypočuť si zvuky prírody a zvierat alebo vyskúšať plazenie v jaskyni. Na ploche približne 1400 m2 je možné vidieť vzácne exponáty ako je napr. kostra jaskynného leva, ktorá patrí medzi najväčšie v Európe, praveká kultová maska alebo model meteoritu. Múzeum ponúka  taktiež ukážku voľnočasových a hospodárskych aktivít človeka vo vysokých horách, históriu turistiky, horolezectva, lyžiarstva, skialpinizmu, ale aj činnosť Horskej záchrannej služby a strediska lavínovej prevencie.

Nad budovou múzea je postavená rozhľadňa, ktorá ponúka unikátny výhľad na panorámu mesta a jeho okolia, na Západné Tatry, Nízke Tatry, Veľkú Fatru a Chočské vrchy.

 Najčastejšie otázky o atrakcii Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3