Turistický región
v Tatrách, Orava, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Západné Tatry, Roháče, Skorušinské vrchy, Juráňová dolina

Skipark Meander Oravice

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Oravice

Nadmorská výška: 785 m.n.m.

Lyžiarske stredisko sa nachádza v rezorte Meander na úpätí Západných Tatier v horskej dedine Oravice, v blízkosti slovensko-poľských hraníc. Ponúka viac ako 12 km zjazdoviek, modernú 4-sedačkovú lanovku, lyžiarsky vlek a dopravný pás. V priebehu jednej hodiny dokážu dopraviť na kopec až 3 500 lyžiarov. Pre tých najmenších je vybudovaný detský lyžiarsky areál, ktorý je z bezpečnostných dôvodov oddelený od zjazdových tratí. K dispozícii je aj požičovňa lyží, súčasťou ktorej je aj aj servis, kde technici ochotne nastavia viazanie alebo poradia s technickými problémami. Pre začiatočníkov je v ski areáli lyžiarska škola Ski & Snowboard School Oravice.  Chýbajúcu energiu je možné si doplníť v baroch a reštauráciách rezortu - reštaurácie Meander a Ski, bistro, kaviareň s terasou, kaviareň Thermal, aprés ski bar a v letnej sezóne sú v prevádzke bufet a stánok.

Okrem bežných skipasov stredisko ponúka možnosť zakúpiť si kombinovaný skipas + aquapas s celodenným vstupom do aquaparku. Otváraciu dobu a cenník vstupov nájdete TU.

Súčasťou rezortu Meander je aj Aquapark s geotermálnou vodou, ktorý sa nachádza len 50 m od dolnej stanice lanovky Ski areálu. V ponuke aquaparku je množstvo atrakcií (tobogán, sauna, masáže, morský aerosolový kúpeľ, detský kútik, vodné hríby a chrliče) a bazén s umelými vlnami, ktoré sú skutočne vysoké a šantenie v nich nadchne doslova každého.

Samozrejmosťou je aj možnosť ubytovania. V areáli rezortu je možné organizovať aj rôzne pracovné stretnutia, team buildingy, svadby, oslavu narodenín a spojiť užitočné s príjemným t.j. užiť si veľa zábavy nielen v aquaparku, ale v zimnom období aj lyžovaním v skiparku, a zároveň mať možnosť obdivovať krásy oravskej prírody.

Lyžovanie a Aquapark na jednom mieste.

Najčastejšie otázky o atrakcii Skipark Meander Oravice

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3