Turistický región
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy, Muránska planina

Lyžiarske stredisko Ski Telgárt

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Telgárt

Nadmorská výška: 920  - 1305 m.n.m.

Stredisko údoli medzi Nízkymi Tatrami, Slovenským rajom a Muránskou Planinou, pod majestátnou Kráľovou hoľou, v blízkosti obce Telgárt. Je rozdelené na 2 časti – Stodolisko pre začiatočníkov a mierne pokročilých a Tresník pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Pre milovníkov zjazdového lyžovanie, freeridového lyžovania v neupravených terénoch (trate Brusnicová a K priepasti) alebo snowboardingu je k dispozícii 10 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 6,5 km a prevýšením 400 m, 7 vlekov a tiež bežecké trate - Pod vlekom (dĺžka 1 000 m), Pod Chmarošským viaduktom (dĺžka 1 000 m) a Hrebeňovka (aĺžka 15 000 m), v dedine sa nachádza aj prírodné klzisko. Info o cenách skipassov pozri TU.

V areáli lyžiarskeho strediska pôsobí lpožičovňa lyží a snowboardov, skiservis, lyžiarska a snowboardová škola a detská lyžiarska škôlka. Priamo v stredisku je možné aj ubytovanie v Apartmánoch a chatách Ski Telgárt či v Hoteli Telgárt. Občerstvenie je zabezpečené v reštaurácii Koliba pod Kráľovou hoľou, v Apreski bare pod Tresníkom alebo v ľadovom bare, Bar Snow, a užiť si nádherný výhľad na majestátnu Kráľovú hoľu. Z ďalších služieb spomenieme Wellness Ski Telgárt iba 1 km od lyžiarskeho strediska, priamo v obci Telgárt, jazdu ratrakom počas úpravy lyžiarských tratí strojmi Leitner LH 500W alebo Leitwolf S ako aj E-biky s hrotmi. Bezplatné parkovanie je priamo v areáli lyžiarskeho strediska (kapacita parkoviska 300 áut).

Do strediska je možný príchod: cez mesto Poprad, smer Rožňava po ceste č. 67 cez mesto Rožňava, smer Poprad po ceste č. 67 cez mesto Revúca, smer Poprad po ceste č. 532, 531 a 66 cez mesto Brezno, smer Poprad po ceste č. 66. Najbližšia vlaková stanica Telgárt Penzión sa nachádza 500 m od strediska a najbližšia autobusová zastávka Telgárt ObÚ je od strediska vzdialená 1000 m. Podrobné informácie o príchode a odchode vlakov a autobusov nájdete na stránke www.cp.sk.


Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Ski Telgárt

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3