Turistický región
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy, Muránska planina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Ski Telgárt

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Telgárt
Obľúbené

Nadmorská výška: 920  - 1305 m.n.m.

Stredisko údoli medzi Nízkymi Tatrami, Slovenským rajom a Muránskou Planinou, pod majestátnou Kráľovou hoľou, v blízkosti obce Telgárt. Je rozdelené na 2 časti – Stodolisko pre začiatočníkov a mierne pokročilých a Tresník pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Pre milovníkov zjazdového lyžovanie, freeridového lyžovania v neupravených terénoch (trate Brusnicová a K priepasti) alebo snowboardingu je k dispozícii 10 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 6,5 km a prevýšením 400 m, 7 vlekov a tiež bežecké trate - Pod vlekom (dĺžka 1 000 m), Pod Chmarošským viaduktom (dĺžka 1 000 m) a Hrebeňovka (aĺžka 15 000 m), v dedine sa nachádza aj prírodné klzisko. Info o cenách skipassov pozri TU.

V areáli lyžiarskeho strediska pôsobí lpožičovňa lyží a snowboardov, skiservis, lyžiarska a snowboardová škola a detská lyžiarska škôlka. Priamo v stredisku je možné aj ubytovanie v Apartmánoch a chatách Ski Telgárt či v Hoteli Telgárt. Občerstvenie je zabezpečené v reštaurácii Koliba pod Kráľovou hoľou, v Apreski bare pod Tresníkom alebo v ľadovom bare, Bar Snow, a užiť si nádherný výhľad na majestátnu Kráľovú hoľu. Z ďalších služieb spomenieme Wellness Ski Telgárt iba 1 km od lyžiarskeho strediska, priamo v obci Telgárt, jazdu ratrakom počas úpravy lyžiarských tratí strojmi Leitner LH 500W alebo Leitwolf S ako aj E-biky s hrotmi. Bezplatné parkovanie je priamo v areáli lyžiarskeho strediska (kapacita parkoviska 300 áut).

Do strediska je možný príchod: cez mesto Poprad, smer Rožňava po ceste č. 67 cez mesto Rožňava, smer Poprad po ceste č. 67 cez mesto Revúca, smer Poprad po ceste č. 532, 531 a 66 cez mesto Brezno, smer Poprad po ceste č. 66. Najbližšia vlaková stanica Telgárt Penzión sa nachádza 500 m od strediska a najbližšia autobusová zastávka Telgárt ObÚ je od strediska vzdialená 1000 m. Podrobné informácie o príchode a odchode vlakov a autobusov nájdete na stránke www.cp.sk.


Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Ski Telgárt

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3