Turistický región
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Chopok, Chopok Juh, Banskobystrický kraj, Veporské vrchy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Ski Tále

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Tále
Obľúbené

Nadmorská výška: 660 – 870 m.n.m.

Rekreačné, turistické a známe lyžiarske stredisko v podhorí Nízke Tatry, v katastri obre Horná Lehota, cca 17 km od mesta Brezno, pod južnými svahmi Chopku. V ponuke na svahoch je 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb / hod., zjazdové trate všetkých stupňov obtiažnosti s celkovou dĺžkou 2,77 km, ktoré sú aj umelo zasnežované, a snowtubing s vlastným vlekom. Počas večerného lyžovania (piatok - sobota) sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km.

Mapa lyžiarskych tratí v Ski Tále.

V prípade dostatočného množstva prírodného snehu sú v prevádzke aj bežkárske trate a to na golfovom ihrisku Gray Bear bežecký okruh v dĺžke 4 km a na golfovej akadémi Little Bear 1 km dlhý okruh. Večerné bežkovanie (piatok - sobota) je možné na 1 km umelo osvetlenom okruhu Little Bear v čase 18:00 – 21:00 hod.

Mapa bežeckej trate

Stredisko má v ponuke aj lyžiarsku a snowboardovú školu, požičovňu športových potrieb, ski servis, reštauráciu a ubytovanie. Skibus Horehronie premáva väčšinou v mesiachoch december - marec cez víkendy a denne počas zimných a jarných prázdnin. Pre viac info o cenách pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii Ski Tále

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3