Turistický región
Orava, Malá Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Kubínska Hoľa, Oravská Magura
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Ski park Kubínska hoľa

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín
Obľúbené

V zime známe lyžiarske stredisko a v lete kopce Oravskej Magury spoznávajú najmä turisti či cykloturisti a milovníci adrenalínu. Na vrchol Kubínskej sa je možné vyviezť sedačkovými lanovkami a vychutnať si nádherné výhľady na okolitú prírodu a pohoria až po vrcholy Západných Tatier a pri dobrej viditeľnosti dokonca i kopce Nízkych Tatier. Na samotnom vrchole sa nachádza aj známy a obľúbený Bufet Vrcholovka, z ktorého je panoramatický výhľad na rozsiahle Roháče, majestátny Veľký Choč, Malú Fatru a Oravu. Ak máte radi prechádzky po lese a chcete sa popritom dozvedieť niečo nové o prírode z vrcholu Kubínskej hole môžete zísť späť k údolnej stanici po nenáročnom náučnom chodníku, kde sa dozviete niečo o miestnej faune, alebo aj o lavíne, ktorá tu spadla pred 50 rokmi.

Priamo v areáli strediska je k dispozícii niekoľko cyklotrás pre všetky vekové kategórie, horské trojkolky, terénne kolobežky, člnkovanie aj s rybolovom na umelej vodnej nádrži, ktorá sa nachádza uprostred strediska. Ďalej sú to Tarzania - lanový park s prekážkami rôznych obtiažností, Downhillova trať pre pokročilých a skúsených jazdcov, paragliding, najdlhší a najmodernejší Zipline (jazda na oceľovom lane zavesenom ponad údolie) v strednej a východnej Európe s dĺžkou 1234 m možný aj v tandeme.

Občerstviť a posedieť si je možné v jednom z bufetov - už spomínaný bufet Vrcholovka na samotnom vrchole Kubínskej hole, bufet Base Camp Skalka v strede, na samom spodku Kubínskej, nad nástupnou stanicou dolnej sedacej lanovky leží Chalupa u Krámerov s veľkou priestranou terasou a Bufet Grill Kubínska hoľa nad nástupnou stanicou hornej sedačkovej lanovky.

Pri bufete Base Camp Skalka, ktorý je uprostred strediska asi 200 m od vrcholovej stanice dolnej sedačkovej lanovky, je v prevádzke každú stredu od 21:00 hod. letné kino. Premietajú sa dokumentárne a alternatívne filmy. Kapacita je cca 100 miest a odporúčame doniesť si deku.

Kubínska hoľa je v lete strediskom plným rôznych atrakcií a aktivít, kde sa nudiť rozhodne nebude nikto. Cenník letných atrakcií.


Najčastejšie otázky o atrakcii Ski park Kubínska hoľa

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3