Ski park Kubínska hoľa LETO

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín

V zime známe lyžiarske stredisko a v lete kopce Oravskej Magury spoznávajú najmä turisti či cykloturisti a milovníci adrenalínu. Na vrchol Kubínskej sa je možné vyviezť sedačkovými lanovkami a vychutnať si nádherné výhľady na okolitú prírodu a pohoria až po vrcholy Západných Tatier a pri dobrej viditeľnosti dokonca i kopce Nízkych Tatier. Na samotnom vrchole sa nachádza aj známy a obľúbený Bufet Vrcholovka, z ktorého je panoramatický výhľad na rozsiahle Roháče, majestátny Veľký Choč, Malú Fatru a Oravu. Ak máte radi prechádzky po lese a chcete sa popritom dozvedieť niečo nové o prírode z vrcholu Kubínskej hole môžete zísť späť k údolnej stanici po nenáročnom náučnom chodníku, kde sa dozviete niečo o miestnej faune, alebo aj o lavíne, ktorá tu spadla pred 50 rokmi.

Priamo v areáli strediska je k dispozícii niekoľko cyklotrás pre všetky vekové kategórie, horské trojkolky, terénne kolobežky, člnkovanie aj s rybolovom na umelej vodnej nádrži, ktorá sa nachádza uprostred strediska. Ďalej sú to Tarzania - lanový park s prekážkami rôznych obtiažností, Downhillova trať pre pokročilých a skúsených jazdcov, paragliding, najdlhší a najmodernejší Zipline (jazda na oceľovom lane zavesenom ponad údolie) v strednej a východnej Európe s dĺžkou 1234 m možný aj v tandeme.

Občerstviť a posedieť si je možné v jednom z bufetov - už spomínaný bufet Vrcholovka na samotnom vrchole Kubínskej hole, bufet Base Camp Skalka v strede, na samom spodku Kubínskej, nad nástupnou stanicou dolnej sedacej lanovky leží Chalupa u Krámerov s veľkou priestranou terasou a Bufet Grill Kubínska hoľa nad nástupnou stanicou hornej sedačkovej lanovky.

Pri bufete Base Camp Skalka, ktorý je uprostred strediska asi 200 m od vrcholovej stanice dolnej sedačkovej lanovky, je v prevádzke každú stredu od 21:00 hod. letné kino. Premietajú sa dokumentárne a alternatívne filmy. Kapacita je cca 100 miest a odporúčame doniesť si deku.

Kubínska hoľa je v lete strediskom plným rôznych atrakcií a aktivít, kde sa nudiť rozhodne nebude nikto. Cenník letných atrakcií.

Najčastejšie otázky o atrakcii Ski park Kubínska hoľa LETO

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3