Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Šifrovacie hry - Pod klobúkom

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava III, Bratislava - Nové Mesto
Obľúbené

Inteligentná forma tímovej zábavy, pri ktorej je potrebné rozlúštiť šifru, aby sa v hre bolo možné posunúť ďalej. Šifrovačky sú navyše pretkané príbehom, ktorý sa hráčom postupne odkrýva. Pri mestských pátracích hrách máme možnosť spoznať mesto netradičným spôsobom a online únikové hry si je možné zahrať z pohodlia domova.

V každej hre je spojené viacero elementov a to: Zábava a štipka napätia – úlohy sú rôznorodé, nápadité a previazané s príbehom na pozadí hry, Pohyb – primárne na outdoor hry, ktoré vás prevedú zaujímavými zákutiami mesta, Turizmus a spoznávanie miest – úlohy a šifry prepojené s pamiatkami alebo históriou mesta, Tímová spolupráca a rozvoj – úlohy a šifry su nastavené tak, aby boli pre väčšinu účastníkov primeranou výzvou a hľadanie spoločného riešenia prináša množstvo neopakovateľných zážitkov, Súťaž – vo vybraných hrách sa ponúka možnosť súťaže pre viacero tímov súčasne a v každej z hier sa je možné porovnať s tabuľkou najlepších.

V ponuke je niekoľko hier a medzi nimi napr. i hra "V zajatí štyroch brán", ktorá sa odohráva v Bratislave v roku 1610 alebo "Hra Červená stopa", ktorá sa zasa odohráva v Žilinskej nemocnici. Hra V zajatí štyroch brán trvá približne 2 až 3 hodiny. Si učňom Jána Jesenia a po vykonaní nelegálnej pitvy si prehlásený za kacíra a odsúdený na smrť. Stáva sa z teba štvanec v zajatí štyroch brán a úlohou tejto hry je utiecť z mesta vyriešením 15 úloh a 8 šifier. Hra červená stopa v Žiline trvá približne 3 až 4 hodiny. Jej zmyslom je odhaliť vlastnú identitu s pomocou 15 úloh a 8 šifier. Hry sú v slovenskom ako aj v anglickom jazyku, vhodné pre deti od 12 rokov a minimálne pre 2 hráčov. K hre je potrebné vybavenie, herná brožúra (dostanete na štartovacom mieste), nabitý smartphone s možnosťou pripojenia na internet a pero. V ponuke sú taktiež aj online hry, ktoré je možné hrať kedykoľvek a kdekoľvek t.j. napr. v prostredí vášho domova.