Turistický región
Liptov, Veľká Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Malinô Brdo
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Ružomberok, Ružomberok
Obľúbené

Nadmorská výška: 567 - 1209 m.n.m.

Lyžiarske stredisko s podtitulom Ski & Bike sa nachádza na úpátí pohoria Veľká Fatra, v stredisku Hrabová, kataster mesta Ružomberok. Vstupnou bránou do strediska je mestská časť Hrabovo, ktorá je vzdialená od centra mesta Ružomberok iba 1 km. Z Hrabova na Malinô Brdo premáva moderná 8-miestna kabínkova lanovka dlhá 1770 m, ktorá za hodinu prepraví až 1500 osôb. V centre strediska sú k dispozícií 4-sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 vleky pre začiatočníkov a deti. V ponuke je 12 km upravovaných zjazdoviek, najdlhšia z nich meria 3,9 km a je jednou z najdlhšie umelo zasnežovaných zjazdoviek na Slovensku. Okolie strediska ponúka aj výborné možnosti na bežecké lyžovanie, turistiku a skialpinizmus. Po významných investíciách v rokoch 2001 - 2002 a po rekonštrukcii sa posunulo Malinô Brdo medzi špičkové strediská na Slovensku a tento trend si zachováva dodnes.

V areáli sa nachádza požičovňa, servis a úschovňa lyží, lyžiarska škola, snowboardový park, reštaurácie, bufety Malina, Snow a Dojazd Pub a Aprés ski bar. Otváraciu dobu a cenník vstupov nájdete TU.

Stredisko ponúka 3 záchytné parkoviská, ktorých kapacita je 100, 200 a 300 parkovacích miest. Všetky parkoviská v stredisku sú bezplatné a medzi jednotlivými záchytnými parkoviskami premáva skibus.Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Malinô Brdo

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3