Turistický región
Kysuce, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Kysucké Beskydy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Pútnické miesto – Vrch Živčáková

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Čadca, Korňa
Obľúbené

Vrch Živčáková sa nachádza na severe Slovenska nad obcou Korňa, okres Čadca. V roku 1958, sa na tomto mieste niekoľkokrát zjavila Panna Mária Lurdská lesnému robotníkovi Matúšovi Lašútovi. Bolo to v roku 100. výročia zjavení Panny Márie vo francúzskych Lurdoch. Od tých čias navštevujú toto miesto veriaci z blízkeho aj ďalekého okolia a hora je miestom marianskej úcty a modlitby, ktoré je posvätené obetami i modlitbami veriacich. Na vrchu vyvierajú pramene, ktorým ľudia pripisujú liečivé účinky a v blízkosti prameňov je vybudovaná Kaplnka Panny Márie Kráľovnej pokoja, ktorá tu bola postavená v rokoch 1992 - 1993.

V roku 2008 bolo toto miesto Dekrétom mons. Tomášm Galisom, žilinským biskupom oficiálne vyhlásená za Mariánske pútne miestoe a miesto modlitby. V kaplnke sa konajú pravidelné bohoslužby a púte vždy na jar a na jeseň v nedeľu a Program púti je vždy zverejnený na domovskej webovej stránke.

Na dvoch hlavných prístupových cestách - z Turzovky-Vyšného Konca a z Korne sú vybudované krížové cesty, ktoré majú pútnikov povzbudiť v modlitbe a rozjímaní. Z Korne na horu Živčák bola upravená prístupová cesta a dnes je možné sem prísť autom alebo autobusom až na parkoviská, do blízkosti nového mariánskeho kostola Panny Márie Matky Cirkvi. Vedie sem viacero prístupových chodníkov, ktoré za posledné desaťročia vyšliapali tisícky pútnikov, pravidelne navštevujúcich miesto spojené so zjaveniami Panny Márie Lurdskej.Najčastejšie otázky o atrakcii Pútnické miesto – Vrch Živčáková

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3