Turistický región
Stredné Slovensko, Veľká Fatra, Banskobystrický kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

SKI Park Snow Donovaly

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Donovaly
Obľúbené

Nadmorská výška: 900 – 1361 m.n.m.

Lyžiarske stredisko sa nachádza v obci Donovaly, len 25 km od mesta Banská Bystrica. Ponúka 11 km dlhé zjazdovky, ktoré sú sústredené do dvoch areálov, Záhradište (vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov) a Nová hoľa (zjazdovky pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov). Moderné prepravné zariadenia strediska zaručujú rýchlosť a pohodlnosť , dominantou lokality sú kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, ako aj ďalších 14 vlekov s celkovou kapacitou až 14 100 lyžiarov za hodinu. K dispozícií je aj vlek Mišúty s modrou zjazdovkou, ktorá sa nachádza v blízkosti parkoviska.

V časti Mistríky, medzi dvoma lyžiarskymi svahmi Nová Hoľa a Záhradište, sa na na ploche 10.000 m2 nachádza aj najväčší detský Fun Park v strednej Európe. K dispozícií je 9 posuvných pásov, kolotoč aj skúsení lektori. V areáli strediska je samozrejmosťou požičovňa lyží a snowboardov, lyžiarska a snowboardová škola, ktorá vychádza v ústrety začiatočníkom a samozrejme aj tým, čo si chcú svoj štýl vylepšiť. K dispozícií sú ďalej dva bežecké okruhy v celkovej dĺžke 18,4 km v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl. Na svahu Záhradište je možné aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení od 16.00 - 21.00 hod. K dispozícii je 4-sedačková lanovka Buly Expres, vlek P2 a tri zjazdovky s celkovou dĺžkou 2 km.

Skvelé jedlo po celodennom lyžovaní určite padne vhod a môžete si ho vychutnať v jednej z reštaurácií strediska, napríklad v reštaurácii Koliba Goral s kapacitou až 90 miest.

Otváraciu dobu a cenník vstupov nájdete TU. Zakúpiť si lyžiarsky lístok je možné aj z pohodlia domova ešte pred vycestovaním do strediska. Predpokladom zakúpenia priamo cez počítač alebo mobilný telefón je, že budete mať doma čipovú kartu. Pre viac info pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii SKI Park Snow Donovaly

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3