SKI Park Snow Donovaly

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Banská Bystrica, Donovaly

Nadmorská výška: 900 – 1361 m.n.m.

Lyžiarske stredisko sa nachádza v obci Donovaly, len 25 km od mesta Banská Bystrica. Ponúka 11 km dlhé zjazdovky, ktoré sú sústredené do dvoch areálov, Záhradište (vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov) a Nová hoľa (zjazdovky pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov). Moderné prepravné zariadenia strediska zaručujú rýchlosť a pohodlnosť , dominantou lokality sú kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačku Buly Expres Záhradište, ako aj ďalších 14 vlekov s celkovou kapacitou až 14 100 lyžiarov za hodinu. K dispozícií je aj vlek Mišúty s modrou zjazdovkou, ktorá sa nachádza v blízkosti parkoviska.

V časti Mistríky, medzi dvoma lyžiarskymi svahmi Nová Hoľa a Záhradište, sa na na ploche 10.000 m2 nachádza aj najväčší detský Fun Park v strednej Európe. K dispozícií je 9 posuvných pásov, kolotoč aj skúsení lektori. V areáli strediska je samozrejmosťou požičovňa lyží a snowboardov, lyžiarska a snowboardová škola, ktorá vychádza v ústrety začiatočníkom a samozrejme aj tým, čo si chcú svoj štýl vylepšiť. K dispozícií sú ďalej dva bežecké okruhy v celkovej dĺžke 18,4 km v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl. Na svahu Záhradište je možné aj večerné lyžovanie pri umelom osvetlení od 16.00 - 21.00 hod. K dispozícii je 4-sedačková lanovka Buly Expres, vlek P2 a tri zjazdovky s celkovou dĺžkou 2 km.

Skvelé jedlo po celodennom lyžovaní určite padne vhod a môžete si ho vychutnať v jednej z reštaurácií strediska, napríklad v reštaurácii Koliba Goral s kapacitou až 90 miest.

Otváraciu dobu a cenník vstupov nájdete TU. Zakúpiť si lyžiarsky lístok je možné aj z pohodlia domova ešte pred vycestovaním do strediska. Predpokladom zakúpenia priamo cez počítač alebo mobilný telefón je, že budete mať doma čipovú kartu. Pre viac info pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii SKI Park Snow Donovaly

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3