Turistický región
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Hont, Južné Slovensko, Banskobystrický kraj, Štiavnické vrchy, Krupinská planina, Poiplie
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Park Andreja Sládkoviča

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Krupina, Krupina
Obľúbené

Je situovaný v centre mesta Krupina, v bezprostrednej blízkosti rímskokatolíckeho kostola Narodenia Panny Márie pochádzajúceho z 13. st. Bol založený v roku 1938, za hradbami mesta, ako park Andreja Hlinku, neskôr v roku 1957 premenovaný na Park Andreja Sládkoviča.

K umelecko-historickým hodnotám parku patria diela ako socha Andreja Sládkoviča a pamätník obetiam I. a II. svetovej vojny, v dolnej časti parku zrekonštruovaná historická, ktorá je takmer po polstoročí opäť v prevádzke, a zvyšky mestských hradieb zo 16. st., ktoré boli súčasťou protitureckého opevnenia. K prírodným hodnotám patria stromy a medzi nimi dominujú najmä lipa malolistá, lipa striebristá, ale nachádzajú sa tu aj platany javorolisté, lipa americká či jaseň štíhly.

V parku boli postupne obnovené lavičky, doplnili sa smetné koše a park sa stal opäť oázou pokoja, relaxu a oddychu a to najmä počas letných horúčav.


Najčastejšie otázky o atrakcii Park Andreja Sládkoviča

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3