Turistický región
Stredné Slovensko, Podpoľanie, Hont, Južné Slovensko, Banskobystrický kraj, Štiavnické vrchy, Krupinská planina, Poiplie

Park Andreja Sládkoviča

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Krupina, Krupina

Je situovaný v centre mesta Krupina, v bezprostrednej blízkosti rímskokatolíckeho kostola Narodenia Panny Márie pochádzajúceho z 13. st. Bol založený v roku 1938, za hradbami mesta, ako park Andreja Hlinku, neskôr v roku 1957 premenovaný na Park Andreja Sládkoviča.

K umelecko-historickým hodnotám parku patria diela ako socha Andreja Sládkoviča a pamätník obetiam I. a II. svetovej vojny, v dolnej časti parku zrekonštruovaná historická, ktorá je takmer po polstoročí opäť v prevádzke, a zvyšky mestských hradieb zo 16. st., ktoré boli súčasťou protitureckého opevnenia. K prírodným hodnotám patria stromy a medzi nimi dominujú najmä lipa malolistá, lipa striebristá, ale nachádzajú sa tu aj platany javorolisté, lipa americká či jaseň štíhly.

V parku boli postupne obnovené lavičky, doplnili sa smetné koše a park sa stal opäť oázou pokoja, relaxu a oddychu a to najmä počas letných horúčav.


Najčastejšie otázky o atrakcii Park Andreja Sládkoviča

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3