Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Pamätník SNP na vrchu Roh

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom, Lubina
Obľúbené

Monumentálny pamätník Slovenského národného povstania, dielo arch. Jána Svetlíka a akad. sochára Rudolfa Uhra, na okrúhlom zalesnenom vrchu menom Roh (273 m.n.m.) pri obci Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom. Je miestom posledného odpočinku 45 sovietskych vojakov a partizánov padnuvších v týchto končinách. Pamätník predstavuje hranolovitý pomník s reliéfom hrdinov, sochu bojovníka a 14 kamenných kvádrov s menami obcí a osád, ktoré sa zapojili do podjavorinského odboja. 

Z pietneho miesta sa naskytajú výhľady na Veľkú Javorinu, hrady Čachtice a Branč a na kopanice v Myjavskej pahorkatine. Východiskom túr na Roh je obec Lubina. Spomienkové slávnosti sa pri tomto pamätníku konajú každoročne v auguste a pod vrcholom Rohu sa každoročne v septembri organizuje aj Ródeo, westernové popoludnie s ukážkami jazdeckého umenia. Pod vrchom Roh je vybudovaný značený Bielokarpatský jazdecký chodník, ktorý vedie až na vrchol Veľkej Javoriny a je otvorený celoročne. Správcom chodníka je Ranch Javorina (tel. +421 32 777 8013, +421 911 288 427).


Najčastejšie otázky o atrakcii Pamätník SNP na vrchu Roh

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3