Turistický región
Orava, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Oravské Beskydy
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Orava snow - Ski Oravská Lesná

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Námestovo, Oravská Lesná
Obľúbené

Nadmorská výška: 960 m.n.m.

Jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich lyžiarskych stredísk na Slovensku. Je situované v najchladnejšej doline v Oravskej Lesnej, na poľsko-slovenskom pomedzí. V stredisku je 6 z celkového počtu 7 zjazdoviek vybavených moderným systémom technického zasnežovania, čo umožňuje stredisku prevádzku aj v prípade nedostatku prírodného snehu. Stredisko prešlo výraznou modernizáciou a skvalitnením služieb. Dĺžka zjazdoviek je 8,5 km, najdlhšia zjazdovka má 1,5 km a k dispozícií je 4-sedačkovú lanová dráha, 5 vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 5650 osôb za hodinu a 2 km bežeckých lyžiarskych tratí. V SNB parku si určite prídu na svoje aj milovníci snowboardingu. Z doplnkových služieb a atrakcií sú to požičovňa a servis lyží a snowboardov, ski shop, veľkokapacitná reštaurácia pri sedačkovej lanovke, detská škôlka a ihrisko, lyžiarska a snowboardová škola, jazda na psích záprahoch, sane ťahané koníkom s cinkajúcimi roľničkami, snowtubing, korčuľovanie na krytom štadióne, návšteva hvezdárne, odpočinok na ležadlách na slnenie a iné atrakcie. V obci Oravská Lesná sa nachádzajú ubytovacie zariadenia s wellness a rehabilitačnými službami. Samozrejmosťou poskytovaných služieb strediska sú stravovacie služby a bezplatné parkovanie priamo pri dopravných zariadeniach. Lyžiarske stredisko so svojimi vynikajúcimi snehovými podmienkami a výbornými doplnkovými službami a ponúkanými atrakciami je ako stvorené pre rodinnú dovolenku a lyžovačku.

Zo severu je do strediska dostupné spojenie z troch strán. Hraničný prechod do Poľska je v okruhu 20 - 30 km a do Českej republiky cca 40 km. Spojenie zo Žiliny je možné na trase Kysuce-Orava cez novovybudovanú cestu z Vychylovky, ktorá ústi priamo do Oravskej Lesnej. Pre českých lyžiarov sú k dispozícii vlaky komerčných prepravcov na trasách Praha-Žilina-Košice s možným prestupom v Ružomberku na autobus do Dolného Kubína a následným prestupom na smer Oravská Lesná. Parkoviská majú kapacitu 800 až miest.

Otváraciu dobu a cenník vstupov nájdete TU. Stredisko je vybavené moderným turniketovým a pokladničným systémom, ktorý je doplnený o možnosť on-line predaja cez e-shop.


Najčastejšie otázky o atrakcii Orava snow - Ski Oravská Lesná

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3