Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Múzeum Čachtice - Draškovičovský kaštieľ

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom, Čachtice
Obľúbené

Múzeum v Čachticiach je vysunutou expozíciou Trenčianskeho múzea, ktorá sa venuje dejinám Čachtíc. Obec je známa svojou „krvavou grófkou“ Alžbetou Báthoryovou, ktorá žila v tajomnom Čachtickom hrade, z ktorého sú dnes už len romantické ruiny vypínajúce sa na vŕšku nad obcou, ale i krásnym neskororenesančným kaštieľom, v ktorom je sídlo múzea. Ten dal postaviť pôvodom chorvátsky šľachtic Mikuláš Draškovič v roku 1668. Na začiatku 18. st. sa stali novými majiteľmi kaštieľa Forgáčovci a poslednými rodina Čenakyová, ktorá ho odkúpila v roku 1851 od Mikuláša Forgáča. Po roku 1989 sa budova dostala do vlastníctva Trenčianskeho múzea a od roku 1960 je v časti budovy na poschodí umiestnené múzeum histórie Čachtíc a Tatrína.

Expozíciu múzea predstavuje kolekcia historických zbraní, dobových dokumentov, odevných súčiastok a šperkov, súbor portrétov príslušníkov miestnych šľachtických a zemianskych rodov, exponáty nájdené pri archeologickom výskume objektov a pri rekonštrukčných prácach. Ľudovú čachtickú kultúru pripomínajú keramické nádoby a umelecké artefakty. Od roku 2008 sa v kaštieli nachádza aj expozícia Alžbeta Báthoryová - "Krutosť ukrytá v čipkách", ktorej dominantou je rekonštrukcia odevu Alžbety Báthoryovej podľa dobových zobrazení.

Múzeum je prístupné verejnosti celoročne. Viac info pozri TU.


Najčastejšie otázky o atrakcii Múzeum Čachtice - Draškovičovský kaštieľ

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3