Mestské múzeum a galéria
Zámocká 391/2 a Bernolákova 3
908 51 Holíč
Turistický región
Západné Slovensko, Záhorie, Trnavský kraj, Záhorská nížina, Chvojnická pahorkatina, Zlatnícka dolina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Mestské múzeum a galéria Holíč

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Skalica, Holíč
Obľúbené

Múzeum, ktoré bolo otvorené v roku 1992 ako vysunutá expozícia keramiky Záhorského múzea, sídli v novoopravenej časti Holíčskeho zámku, a patria k nemu aj priestory galérie v budove bývalej manufaktúry na výrobu fajansy.
Mestské múzeum má vlastivedný charakter a zameriava sa na dokumentáciu dejín, etnografiu mesta, umeleckú oblasť a osobnosti, ktoré sa tu narodili a pôsobili.

Nachádzajú sa tu expozície cechov a remesiel, repliky výrobkov holíčskej fajansy od keramikárov Petra Poláka a Hany Potančokovej, makety historických objektov mesta, ktorých autorom je Jozef Kuruc, ďalej obrazy, ktoré do múzea daroval holíčsky neprofesionálny maliar Otto Kroupa. Dôležitou súčasťou múzea sú aj kópie rytín z roku 1801 od majstra Leopolda Schmalhofera, na ktorých je vyobrazený Holíč a Holíčsky zámok.

Mestské múzeum je otvorené počas letnej turistickej sezóny máj - september a individuálne je možné navšíviť Mestskú galériu v mesiacoch január - december, podľa aktuálnej výstavy. V období mimo letnej turistickej sezóny (október - apríl) je Mestské múzeum zatvorené.


Najčastejšie otázky o atrakcii Mestské múzeum a galéria Holíč

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3