Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Myjavská pahorkatina, Malé Karpaty, Zelená voda, Považský Inovec
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Malý skanzen Bubeland Beckov

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Nové Mesto nad Váhom, Beckov
Obľúbené

Vonkajšia expozícia, Múzeum Bubeland v obci Beckov, okres Nové Mesto nad Váhom, ponúka niekoľko zaujímavých atrakcií. Návštevníci si môžu pozrieť dobové odevy hradných pánov, odfotiť sa v kamennom tróne, ale hlavne môžu vidieť maketu hradu Beckov zo 14. storočia, celú maketu mestečka Beckov zo 16. storočia, zistia kto bol šašo Becko či mnoho zaujímavostí o niekdajšom živote na hrade. Ďalšími zaujímavými časťami skanzenu sú expozície pohrebísk z doby bronzovej aj s predmetami, s ktorými sa kedysi pochovávali zosnulí. Sú to napríklad luky, meče, bojové štíty, kópie, ale aj misky s jedlom. Návštevníci majú možnosť spoznať minulosť a súčasnosť obce aj prostredníctvom inštalovanej výstave fotografií.

Skoro v celom areáli sú informačné texty a kópie historických dokumentov, ktoré sa tykajú hradu Beckov a jeho majiteľov. Pre návštevníkov je skanzen Bubeland sprístupnený v mesiacoch apríl - október. Parkovať je možné v blízkosti farského kostola, ktorý sa nachádza pár minút od skanzena.


Najčastejšie otázky o atrakcii Malý skanzen Bubeland Beckov

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3