Lyžiarske stredisko Ski Park Kubínska hoľa

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín

Nadmorská výška: 720 - 1396 m.n.m.

Lyžiarske stredisko v pohorí Oravskej Magury, cca 8 km severozápadne od mesta Dolný Kubín. Svahy s južnou expozíciou obsluhujú dve 4-sedačky (dĺžka 1332 a 1050 m) a osem vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 9000 osôb / hod. Zjazdovky s dĺžkou 14 km sú z dvoch tretín technicky (8 km) zasnežované, vhodné pre rodiny s deťmi, začiatočníkov ako aj náročných a skúsených lyžiarov. Prevýšenie zjazdoviek dosahuje 676 m. Súčasťou areálu je aj snowboard park s množstvom skokov a vlastným vlekom, ktorý je oddelený od zjazdový tratí, a bežecké trate. Zjazdovky strediska sú homologizované certifikátom FIS a v rámci kategorizácie lyžiarskych stredísk bola stredisku pridelená značka kvality a bolo klasifikované ako 5-hviezdičkové lyžiarske stredisko.

V stredisku sú samozrejmosťou aj doplnkové služby ako reštaurácie a bufety, ski servis a požičovňa lyží, lyžiarska škola Ski Activ.

Bezplatné parkovisko v stredisku má kapacitou 1500 parkovacích miest. Priamo v areáli je trojhviezdičkový Hotel Green a ďalšie chaty a chalupy, ktoré ponúkajú ubytovanie priamo na svahu alebo len pár metrov od zjazdovky. Cenník skipassov.

https://vcdn.bergfex.at/images/resized/cb/8b3f6b5108e2b9cb_f75886e103d7f893@2x.jpg
 Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Ski Park Kubínska hoľa

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3