Turistický región
Orava, Malá Fatra, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Chočské vrchy, Kubínska Hoľa, Oravská Magura
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Lyžiarske stredisko Ski Park Kubínska hoľa

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Dolný Kubín, Dolný Kubín
Obľúbené

Nadmorská výška: 720 - 1396 m.n.m.

Lyžiarske stredisko v pohorí Oravskej Magury, cca 8 km severozápadne od mesta Dolný Kubín. Svahy s južnou expozíciou obsluhujú dve 4-sedačky (dĺžka 1332 a 1050 m) a osem vlekov s celkovou prepravnou kapacitou 9000 osôb / hod. Zjazdovky s dĺžkou 14 km sú z dvoch tretín technicky (8 km) zasnežované, vhodné pre rodiny s deťmi, začiatočníkov ako aj náročných a skúsených lyžiarov. Prevýšenie zjazdoviek dosahuje 676 m. Súčasťou areálu je aj snowboard park s množstvom skokov a vlastným vlekom, ktorý je oddelený od zjazdový tratí, a bežecké trate. Zjazdovky strediska sú homologizované certifikátom FIS a v rámci kategorizácie lyžiarskych stredísk bola stredisku pridelená značka kvality a bolo klasifikované ako 5-hviezdičkové lyžiarske stredisko.

V stredisku sú samozrejmosťou aj doplnkové služby ako reštaurácie a bufety, ski servis a požičovňa lyží, lyžiarska škola Ski Activ.

Bezplatné parkovisko v stredisku má kapacitou 1500 parkovacích miest. Priamo v areáli je trojhviezdičkový Hotel Green a ďalšie chaty a chalupy, ktoré ponúkajú ubytovanie priamo na svahu alebo len pár metrov od zjazdovky. Cenník skipassov.

https://vcdn.bergfex.at/images/resized/cb/8b3f6b5108e2b9cb_f75886e103d7f893@2x.jpg
 Najčastejšie otázky o atrakcii Lyžiarske stredisko Ski Park Kubínska hoľa

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3