Turistický región
Nízke Tatry, v Tatrách, Stredné Slovensko, Horehronie, Chopok, Chopok Juh, Banskobystrický kraj, Slovenské rudohorie, Veporské vrchy, Čertovica
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Mýto Ski & Bike Mýto Pod Ďumbierom

Poloha
Stredné Slovensko, Banskobystrický kraj, Brezno, Mýto pod Ďumbierom
Obľúbené

Nadmorská výška: 580 - 880 m.n.m.

Lyžiarske stredisko v Mýte pod Ďumbierom, na severných kopcoch Nízkych Tatier, ktoré od júla 2019 funguje aj v letnej sezóne ako Bike Park. V stredisku sa nachádza spolu 4 600 m lyžiarskych tratí (najdlhšia, stredne náročná zjazdovka Pravá meria 1 640 m) s technickým  zasnežovacím systémom, 4-sedačková poma s kapacitou 2 000 osôb / hod. a 4 vleky s kapacitou 2 900 osôb / hod. Trate spĺňajú svojimi parametrami (homologizácia pre FIS preteky ) všetky predpoklady pre kvalitnú lyžovačku nielen pre náročných a aktívnych lyžiarov, ale aj pre menej náročných, začiatočníkov a rodiny s deťmi. Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú pripravené bežkárske trate na Pohanskom.

Okrem lyžovania prebiehajú v stredisku aj rôzne sprievodné akcie a podujatia, ktoré majú lyžiarom spríjemniť deň na svahu. V ponuke sú stravovacie služby v novovybudovanej Reštaurácii pod svahom, bufety s rýchlym opbčerstvením, sociálne zariadenia, lyžiarska škola, detská škôlka s profesionálnymi inštruktormi, požičovňa s lyžiarskymi potrebami, ski servis a bezplatné veľkokapacitné parkovisko. Do lyžiarskeho strediska premáva aj Skibus Horehronie podľa stanoveného grafikonu a pre držiteľov Horehronie region card je zadarmo. K dispozícii je aj nový čipový lístkový systém, ktorý so všetkými spomínanými doplnkovými službami vedia vytvoriť v lyžiarskom stredisku dobrú atmosféru. Cenník lyžiarskeho strediska.


Najčastejšie otázky o atrakcii Mýto Ski & Bike Mýto Pod Ďumbierom

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3