Turistický región
Západné Slovensko, Stredné Považie, Považie, Strážovské vrchy, Trenčiansky kraj, Biele Karpaty, Považský Inovec
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Kúpele Zelená žaba

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Trenčín, Trenčianske Teplice
Obľúbené

Legendárnu Zelenú žabu, budovu aj celý areál, v Trenčianskych Tepliciach, navrhol v 30. rokoch minulého storočia svetoznámy architekt Bohuslav Fuchs. Po rokoch chátrania mu jeho zašlú slávu aj s pomocou európskych fondov prinavrátila česká spoločnosť Synot Holding a moderné centrum oddychu aj pre skutočne náročných bolo znova otvorené v auguste 2015. 

Kúpalisko ponúka návštevníkom hlavný 33 m dlhý antikorový bazén s rôznymi wellness a zábavnými atrakciami (vodný gejzír, masážne lavice, divoká rieka, vlnobitie), VIP zónu s vlastným bazénom a vírivkou, detský bazén, multifunkčné športové ihrisko, tenisové dvorce, detské ihrisko, kolkáreň, stolný tenis, niekoľko bufetov, reštauráciu s terasou a vonkajší saunový svet v prírode, uprostred lesa, ktorý je svojím dizajnom unikátom v strednej Európe. Saunový svet Zelenej žaby tvorí súbor 7 tubusov orientovaných k veľkej centrálnej vírivke. V jednom tubuse sú samostatné šatne pre dámy, v druhom pre pánov, v ďalšom relaxačná miestnosť, fínska sauna, infra sauna, v inom bylinková sauna či parná sauna. V saunovom svete je pre návštevníkov pripravená aj sprcha a ochladzovací bazénik.

Kúpalisko Zelenú žabu, saunový svet v lese, unikátny svojou polohou, a oddych v nádhernom prostredí Trenčianskych Teplíc jednoznačne odporúčame. Pre aktuálne info, cenník vstupov na kúpalisko a do wellnessu pozri TU a ubytovať sa je možné napr. TU.Najčastejšie otázky o atrakcii Kúpele Zelená žaba

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3