Turistický región
Západné Slovensko, Podunajsko, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Nitriansky kraj
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Letné termálne kúpalisko Patince

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Komárno, Patince
Obľúbené

Rekreačný areál s termálnym kúpaliskom v obci Patince, len 15 km od Komárna smerom na Štúrovo. Bol postavený v okolí termálneho prameňa s teplotou vody 27°C vyvierajúcou z hĺbky 160 - 200 m. Minerálna voda má blahodarné účinky hlavne ochorenia pohybového ústrojenstva. Prvé písomné zmienky o teplých prameňoch s liečivými účinkami a o existencii kúpeľov z rímskych čias v tejto oblasti sú z 13. st. a aj priekopník slovenského osvietenstva Matej Bel píše o termálnych prameňoch s priaznivými účinkami na ľudský organizmus.

Návštevníci majú v areáli kúpaliska k dispozícii niekoľko bazénov: športový bazén (44 x 20 m) s hĺbkou 115 - 180 cm pre plavcov, poskytuje aj možnosť usporiadania vodného póla, plaveckých pretekov a iných vodno-športových činností, plavecký bazén pre rekrečných plavcov (18m x 12m) s hĺbkou 150 - 160 cm, a teplotou vody 27 - 29°C, rekreačný detský bazén (18m x 17m) s hĺbkou 60 - 100 cm a teplotou vody 27 - 28°C, malý detský bazén (20 x 10 m) s hĺbkou 20 - 40 cm a teplotou vody 27 - 30°C a oddychový sedací bazén (18m x 16m) s hĺbkou 95 cm a teplotou vody 30 - 34°C ponúkajúci príjemný zážitok aj v zamračenom počasí.

Postavený toboganový svet o celkovej dĺžke 150 m, sa skladá z troch drách: najdlhšia Anaconda, najprudkejšia Kamikaze a najširšia Family - superšmykľavka. Počas letných prázdnin je pre najmenších návštevníkov kúpaliska pripravených aj veľa atrakcií, ďalej sa tu nachádza tenisové ihrisko a minigolf, a samozrejmosťou sú bufety s rýchlym občerstvením a reštaurácia. Parkovanie je zabezpečené pred areálom. Prevádzka kúpaliska je v letnej sezóne denne od 7:30 do 20:00 hod. Cenník kúpaliska.Najčastejšie otázky o atrakcii Letné termálne kúpalisko Patince

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3