Letné termálne kúpalisko Margita - Ilona

Poloha
Západné Slovensko, Nitriansky kraj, Levice, Levice

Termálne kúpalisko je súčasťou rekreačného zariadenia Margita - Ilona, ktoré leží v Ipeľskej pahorkatine pri riečke Sikenica vo vzdialenosti približne 6 km od Levíc, v mestskej časti Kalinčiakovo. Teplé termálne pramene pri rieke Sikenica boli známe už v roku 1915, kedy ich pri Majeri Margita objavil poručík 77. cisárskeho a kráľovského pešieho pluku Adalbert Hamberger a miestni obyvatelia vo vode močili konope a prali v nej. Na liečebné účely sa začali využívať až v prvej polovici 20. storočia.

V súčasnosti zariadenie disponuje štyrmi bazénmi s termálnou vodou 25°C s obsahom minerálnych solí okolo 1 020 mg/l: plavecký bazén Adam (50 m x 21 m, hĺbka 170 – 200 cm, teplota vocy  23°C - 26°C),  detský bazén Tereza (25 m x 12 m, hĺbka 110 – 130 cm, teplota vocy  23°C - 26°C), rekreačný bazén Eva s vodným hríbom a 10 m dlhým vodným sklzom s pozvoľným vstupom (50 m x 21 m, hĺbka 0 – 200 cm, teplota vocy  23°C - 26°C) a detský bazén pre deti do 6 rokov Ilona s malým vodným hríbom a šmýklavkou, v ktorom sa každodenne napustená 25°C teplá voda dohrieva solárnymi kolektormi (16 m x 8 m, hĺbka 30 – 40 cm, teplota vocy  25°C - 33°C). Na kúpalisku je k dispozícii aj 71 m dlhý tobogan a návštevníci majú k dispozícii približne tristo lehátok. Ďalšie miesta pre vlastné lehátka, príp. deky či karimatky sú na rozľahlých trávnatých plochách. Kapacita kúpaliska je 3500 osôb.

V areáli sa ďalej nachádzajú ihriská pre plážový volejbal, streetball, futbal, stolný tenis, ruské kolky, obrie šachy, pieskovisko pre deti so šmykľavkami, preliezkami, hojdačkami, pri kúpalisku tenisový kurt s umelou trávou, minigolfové ihrisko a dve volejbalové ihriská. Samozrejmosťou je vybavená požičovňa športových potrieb. V nepriaznivom počasí návštevníci môžu využiť spoločenskú miestnosť priamo v kempingu. Občerstvenie a stravovanie zabezpečuje dostatočný počet bufetov s rýchlym občerstvením a reštaurácia priamo v areáli a ubytovať sa je možné v bungalovoch, apartmánoch, chatkách, ktoré sú v prevádzke v mesiacoch máj - september, ako aj v autokempingu.

Areál celého zariadenia je rozľahlý, kúpalisko spolu s kempingom zaberá rozlohu až 8 ha a už vyše sto rokov poskytuje osvieženie počas horúcich letných dní. Je akýmsi kultovým letným areálom všetkých Levičanov. Otváracia doba a Cenník kúpaliska.Najčastejšie otázky o atrakcii Letné termálne kúpalisko Margita - Ilona

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3