Turistický región
Západné Slovensko, Horná Nitra, Strážovské vrchy, Ponitrie, Trenčiansky kraj, Považský Inovec
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Termálne kúpalisko Bánovce nad Bebravou

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Bánovce nad Bebravou, Bánovce nad Bebravou
Obľúbené

Letné kúpalisko Pažiť v Bánovciach nad Bebravou leží v blízkosti vodnej nádrže Prusy. Ponúka tri bazény: detský bazén s mini tobogánom pre deti do 6 rokov (19 x 6 m, hĺbka 20 - 50 cm) s teplotou vody 32 - 34°C, oddychový bazén pre neplavcov (22 x 50 m, hĺbka 60 - 175 cm) s teplotou vody 28 - 30°C a plavecký bazén (22 x 50 m, hĺbka 60 - 175 cm) s teplotou vody 28 - 30°C, ktorý poskytuje aj možnosť usporiadania vodného póla, plaveckých pretekov a iných vodno-športových činností. Nachádza sa tu aj 60 m tobogán a 3 x 16 m dlhá dráhová šmýkačka.

Teplota vrtu termálnej vody je 43°C a pri napúšťaní bazénov sa ochladzuje na teplotu 29 - 30°C. Má dokazateľné priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo.

 V areáli kúpaliska sú k dispozícii minigolf, plážový volejbal, detské ihrisko s pieskoviskom, trampolína so sieťou, detské šmýkačky a hojdačky. V ponuke je aj možnosť prenájmu športových hier, slnečníkov alebo ležadiel. Stravovanie je zabezpečené bufetmi rýchleho občerstvenia a samozrejmosťou je aj sociálne zariadenie a úschovné skrinky.

Bezplatné parkovanie je zabezpečené hneď pri termálnom kúpalisku. Cenník kúpaliska.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Bánovce nad Bebravou

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3