Termálne kúpalisko Bánovce nad Bebravou

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Bánovce nad Bebravou, Bánovce nad Bebravou

Letné kúpalisko Pažiť v Bánovciach nad Bebravou leží v blízkosti vodnej nádrže Prusy. Ponúka tri bazény: detský bazén s mini tobogánom pre deti do 6 rokov (19 x 6 m, hĺbka 20 - 50 cm) s teplotou vody 32 - 34°C, oddychový bazén pre neplavcov (22 x 50 m, hĺbka 60 - 175 cm) s teplotou vody 28 - 30°C a plavecký bazén (22 x 50 m, hĺbka 60 - 175 cm) s teplotou vody 28 - 30°C, ktorý poskytuje aj možnosť usporiadania vodného póla, plaveckých pretekov a iných vodno-športových činností. Nachádza sa tu aj 60 m tobogán a 3 x 16 m dlhá dráhová šmýkačka.

Teplota vrtu termálnej vody je 43°C a pri napúšťaní bazénov sa ochladzuje na teplotu 29 - 30°C. Má dokazateľné priaznivé liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo.

 V areáli kúpaliska sú k dispozícii minigolf, plážový volejbal, detské ihrisko s pieskoviskom, trampolína so sieťou, detské šmýkačky a hojdačky. V ponuke je aj možnosť prenájmu športových hier, slnečníkov alebo ležadiel. Stravovanie je zabezpečené bufetmi rýchleho občerstvenia a samozrejmosťou je aj sociálne zariadenie a úschovné skrinky.

Bezplatné parkovanie je zabezpečené hneď pri termálnom kúpalisku. Cenník kúpaliska.Najčastejšie otázky o atrakcii Termálne kúpalisko Bánovce nad Bebravou

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3