Turistický región
Malá Fatra, Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Vrátna dolina
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Jánošikové diery

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Žilina, Terchová
Obľúbené

Sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre, v Národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí vyformovaných Dierovým potokom, ktorý nimi preteká: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. V dierach sa nachádza viac ako 20 vodopádov a spolu tvoria vodopády Dierového potoka. Najväčší počet vodopádov a najkrajších skalných útvarov sa nachádza v Horných dierach, ktoré sú výnimočné aj živočíšnym a rastlinným bohatstvom.

Turistami obľúbený je malý okruh cez náučný chodník Jánošíkove diery, ktorý vedie cez najkrajšie miesta Dolných a Nových dier. Trasa je nenáročná a zvládnu ju aj rodiny s malými deťmi a seniori. Jánošíkove diery sú prístupné celoročne avšak v zimnom období alebo pri veľkých dažďoch je časť dier neprechodná, pretože sa dajú zdolať len pomocou rebríkov, reťazí a lávok. Východiskovým bodom trasy je v Terchovej parkovisko Štefanová pri hoteli Diery, lokalita Biely Potok.

Jánošíkové diery patria medzi najkrajšiu a turistami najobľúbenejšiu časť Malej Fatry. Cez Jánošíkove diery vedú turistické chodníky ďalej na Malý a Veľký Rozsutec, Stoh, alebo Osnicu.Najčastejšie otázky o atrakcii Jánošikové diery

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3