Turistický región
Východné Slovensko, Horný Zemplín, Prešovský kraj, Zemplín, Slanské vrchy, Ondavská vrchovina, Veľká Domaša
Našli ste chybu alebo nám chcete odporučiť novú atrakciu

Vrch Inovec

Poloha
Západné Slovensko, Trenčiansky kraj, Trenčín, Dubodiel
Obľúbené

Nadmorská výška: 1041 m.n.m.

Najvyšší vrch pohoria Považský Inovec s krásnymi výhľadmi. Zalesnený vrch má zložitú geologickú stavbu a je bohatý na pramene minerálnych vôd tzv. kyseliek, avšak bez väčších tokov. Na samom vrchu Inovca sa týči rozhľadňa, v skutočnosti meteorologická telekomunikačná rozhľadňa, ktorá má celkovú výšku 21,5 m a vyhliadka sa nachádza približne vo výške 17 m. Výhľad je kruhový a vidno sú blízke i vzdialenejšie mestá, pohorie Veľekj Fatry, Tatry, bradlá Vršatca a dokonca kopce Kľak a Veľký Lopeník na Morave.

Východiskom túry môžu byť napríklad Nová Baňa, Stará Huta so Ski areálom Drozdovo, obce Veľká Lehota, Tekovské Nemce či Machulince pri Topoľčiankach. Najpohodlnejší a najmenej náročný výstup na vrchol je zo SKI areálu Drozdovo a trasa je vhodná aj pre rodiny s deťmi. Cestou je možné sa zastaviť na Chate pod Inovcom, ktorá ponúka aj občerstvenie, detské ihrisko s hojdačkami. V oblasti je až niekoľko desiatok kilometrov značených nenáročných trás, cyklotrás, v zimnom období je pohorie vhodné na bežkovanie. Nachádza sa tu aj lyžiarske stredisko Bezovec a niekoľko menších zjazdoviek s vlekom, pre lezcov je určené hlavne Beckovské hradné bralo.

V pohorí Považský Inovec sa nachádzajú 2 národné prírodné rezervácie, 11 prírodných rezervácií, 13 prírodných pamiatok.Najčastejšie otázky o atrakcii Vrch Inovec

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3