Turistický región
Horné Považie, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Považie, Súľovské vrchy, Javorníky

Hlbocký vodopád

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Bytča, Hlboké nad Váhom

Nadmorská výška: 500 m.n.m.
Výška vodopádu: 14 m

Krásny vodopád v Súľovských skalách, približne 1 km od obce Hlboké nad Váhom v okrese Bytča. Úzky kaskádovitý vodopád je tvorený Hlbockým potokom a dosahuje výšku 14 m. Naľavo vedľa vodopádu je železný rebrík, nad ním oceľové lano a retiazky, pomocou ktorých sa dá vyliezť hore nad vodopád. Ten si "zahral" aj v slovenských filmoch a jeho zábery možno zazrieť v rozprávkach Perinbaba či Soľ nad Zlato.

Chodník k vodopádu začína v obci Hlboké nad Váhom. Prechádzka k vodopádu je pomerne krátka a nenáročná. Trasa vedie po zelenej turistickej značke cez obec a potom lesnou cestou popri Hlbockom potôčiku. Časovo sa dá trasa k vodopádu stihnúť za pol hodinku aj s deťmi. Od vodopádu je možné pokračovať ďalej po zelenej značke až na skalné vyhliadky pod Roháčom.

V  Prírodnej rezervácii Súľovské skaly, ktorá je jediným väčším skalným mestom na Slovensku, sa zachovali lesné spoločenstvá s viacerými chránenými druhmi rastlín (ostrevka vápnomilná) a živočíchov (výr skalný, kavka obyčajná). K najkrajším útvarom tohoto pôvabného "stovežatého" skalného mesta patrí 13 m vysoká Gotická brána, dvojcípy Roháč, Kamenný hríb, puklinová jaskyňa Šarkania diera a mnoho ďalších prírodných výtvorov s menami ako Mária Terézia, Sova, Smrečo. Na vrchole Súľovských skál sa nachádzajú aj ruiny strážneho hradu.Najčastejšie otázky o atrakcii Hlbocký vodopád

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3