Turistický región
Nízke Tatry, Jasná, Liptov, v Tatrách, Severné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovská Mara, Chopok Sever, Chopok

Drevený kruhový labyrint

Poloha
Stredné Slovensko, Žilinský kraj, Liptovský Mikuláš, Liptovský Mikuláš

Unikátny drevený kruhový labyrint pri Liptovskej Mare sa nachádza cca 1 km od aquaparku Tatralandia a 4 km od mesta Liptovský Mikuláš. Pôvodne slúžil ako filmová kulisa v seriáli japonsko-americkej produkcie a vďaka svojim úctyhodným rozmerom 3000 m² a s priemerom 56 m čaká na zápis do Guinnesovej knihy rekordov ako najväčší labyrint na svete. 

Cesta z labyrintu nie je jednoduchá, no tí najšikovnejší ju vraj zvládnu za 10 min., priemerne trvá cesta von takmer pol hodinku (najkratšia cesta je dlhá 300 m). Ak však niekto v labyrinte zablúdi a nevyjde z neho do dvoch hodín, systém upozorní zamestnancov a tí návštevníka vyhľadajú. Paradoxne ani pre zamestnancov nie je jednoduché nájsť cestu von, nakoľko steny labyrintu sú vysoké a nie je cez ne vidieť. Centrálnym bodom labyrintu je vysoká veža, ktorá ma dve poschodia a ponúka nádherný výhľad na Vysoké Tatry a Liptovskú Maru. Novinkou je nočný labyrint s možnosťou zapožičať si svetlo na mieste.

Tvorcovia tohto unikátneho labyrintu ho plánujú zväčšiť o ďalších 1200 m², t.j. o ďalšie 3 okruhy, a navyše vytvoriť slepé mieste, ktoré oživia sochami vyrobenými z kovového odpadu. Drevený labyrint je súčasťou zábavného parku Liptoventure, ktorý sa rozkladá na ploche 50 000 m² a okrem bludiska láka milovníkov adrenalínu aj na povozenie sa na monster trucku, čo je najväčšia nafukovacia prekážková dráha na Slovensku, a off-road buggy vozidlách, s ktorými sa dá jazdiť na štyroch tratiach s rôznou obtiažnosťou. Čas strávený v labyrinte je neobmedzený. Zablúdiť v spleti chodieb najväčšieho dreveného labyrintu na svete je skutočne zaujímavý zážitok vhodný pre všetky vekové kategórie. Pre viac info o cenníkoch pozri TU.Najčastejšie otázky o atrakcii Drevený kruhový labyrint

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3