Divadlo Jána Palárika

Poloha
Západné Slovensko, Trnavský kraj, Trnava, Trnava

Divadlo sa nachádza na Trojičnom námestí v Trnave a sídli v divadelnej budove, ktorú dalo mesto postaviť v roku 1831, a ktorá je najstaršou budovou svojho druhu na Slovensku.

V rokoch 1960 – 1965 pôsobilo ako prvé profesionálne divadlo v Trnave a po jeho zániku žilo ďalej a to len zásluhou ochotníkov. V roku 1974 sa pretvorilo na zájazdové Divadlo pre deti a mládež a špecializovalo sa na tvorbu pre detského a mládežníckeho diváka. A paradoxne, v dobe existencie detského divadla, dosiahlo aj najväčšie úspechy v doterajšej existencii divadla. V roku 1990 bolo premenované na Trnavské divadlo a neskôr, v roku 2001, na Divadlo Jána Palárika.

V roku 2003, po asi ročnej rekoštrukcii, otvorili v divadle Divadelné štúdio a v starých klembových pivniciach pod divadlom centrálnu šatňu pre divákov. V súčasnosti  má vo svojom repertoári inscenácie pre dospelých aj inscenácie pre deti. Mnohé inscenované predlohy tu vznikajú priamo v divadle ako pôvodné scenáre, dramatizácie prozaických textov alebo podstatné úpravy hier.


Najčastejšie otázky o atrakcii Divadlo Jána Palárika

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3