Divadlo Aréna

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Petržalka

Divadlo sa nachádza v hlavnom meste Bratislava, v mestskej časti Petržalka. Vzniklo v roku 1828 na petržalskom brehu Dunaja a patrí medzi najstaršie divadlá v Bratislave. Pôvodne malo divadlo podobu amfiteátra, arény, a vystúpenia sa hrávali len počas letných mesiacov. Neskôr, v roku 1898, sa na tom istom mieste postavila nová budova, vzhľad ktorej zostal nezmenený až do dnešných čias. Od jeho vzniku až do konca druhej svetovej vojny účinkovalo v divadle množstvo maďarských, rakúskych a nemeckých divadelných spoločností ako napr. známe viedenské divadlo Theater and et Wien. S divadlom je spojené aj meno svetovo známeho divadelného režiséra Maxa Reingardta, ktorý v ňom začal svoju umeleckú kariéru ako herec. Po druhej svetovej vojne slúžilo divadlo ako sklad a až v roku 1994 zásluhou Milana Sládeka, ktorý založil nadáciu na obnovu divadla, sa začali v divadle opäť hrávať predstavenia.

V rokoch 1996 - 2002 sa tu pravidelne konal medzinárodný pantomimický festival Kaukliar. Od roku 2002 je riaditeľom divadla herec Jozef Kukura. Do divadla vniesol nový koncept multižánrovej scény, ktorej dominuje predovšetkým divadlo - súčasná i klasická činohra so zreteľom na aktuálnosť témy, autorské projekty, muzikály a rozprávky. Okrem predstavení sa v divadle konajú aj jazzové koncerty (Jazz v aréne) a uvádzajú sa tu priame prenosy z Metropolitnej opery v New Yorku. Spolu s Univerzitou Komenského divadlo každoročne v letných mesiacoch organizuje Detskú Univerzitu Komenského, kde deti vo veku 9 až 14 rokov majú možnosť študovať rovnako ako vysokoškolskí študenti.

Od roku 2002 sa Divadlo Aréna profiluje ako divadlo aktuálnych tém, kritického pohľadu, modernej formy a historicko-politického kontextu. Inscenácie Divadla Aréna každoročne reprezentujú súčasnú slovenskú divadelnú tvorbu na mnohých domácich i medzinárodných festivaloch (Nová dráma, Dotyky a spojenia, Divadelní svět Brno, To najlepšie zo slovenského divadla vo Zvolene a ďalšie).Najčastejšie otázky o atrakcii Divadlo Aréna

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3