Turistický región
Západné Slovensko, Podunajsko, Bratislava a okolie, Južné Slovensko, Podunajská nížina, Žitný ostrov, Trnavský kraj

Danubiana Meulensteen Art Museum

Poloha
Západné Slovensko, Bratislavský kraj, Bratislava V, Bratislava - Čunovo

Jedno z najromantickejších múzeí moderného umenia v mestskej časti Čunovo, cca 15 km južne od Bratislavy. Jeho zakladateľmi sú holandský zberateľ a podporovateľ umenia Gerard Meulensteen z Eindhovenu a slovenský galerista Vincent Polakovič z Popradu. Bolo otvorené v roku 2000 a od svojho otvorenia uskutočnilo desiatky výstav najprestížnejších osobností slovenskej, európskej a svetovej výtvarnej scény takých umelcov akými sú napr. Joan Miró, Sam Francis, Karel Appel, Magdalena Abakanowicz, Lucebert, Walasse Ting, Antoni Clavé, Martín Chirino, Markus Prachensky, Ilona Kesserü Ilona, Jozef Jankovič, Rudolf Sikora, Vladimír Kompánek, Miroslav Cipár, Vladimír Popovič atď.

Súčasťou múzea je aj priľahlý sochársky park s rozlohou 12 000 m2, v ktorom je možné vidieť 60 diel viacerých osobností sochárskej scény. Svoje sochy tu majú vystavené najvýznamnejšíie osobností svetovej, európskej a slovenskej výtvarnej scény, napr. El Lissitzky, Magdalena Abakanowicz, Jim Dine, Hans van de Bovenkamp, Jozef Jankovič, Arman, J. C. Farhi, Vladimír Kompánek, Rudolf Uher a pod.  V roku 2014 bola otvorená dostavba múzea, v ktorej návštevníci môžu vidieť permanentnú zbierku diel slovenských a medzinárodných umelcov.

V štýlovej kaviarni s cukrárňou môžu návštevníci zažiť atmosféru, akú vídať iba v prímorských letoviskách. A práve na tomto mieste, v Art Café má návštevník možnosť často stretnúť nielen vystavujúcich umelcov, ale aj ďalšie osobnosti spoločenského a kultúrneho života. A z Art shopu si zasa návštevníci môžu odniesť vhodný suvenír a darček, ktorý im bude ešte dlho pripomínať návštevu tohto jedinečného miesta.

Danubiana je spojením umenia, prírody a architektúry, je akýmsi novým symbolom modernej Bratislavy. Od svojho otvorenia sa v Danubiane predstavilo skoro 50 výstav, ktoré videlo 120 000 domácich a zahraničných návštevníkov. V súčasnosti sa pripravuje ďalšia dostavba múzea o Pavilón súčasného umenia, v ktorého výstavných salách by mali byť v budúcnosti predstavované diela mladých slovenských výtvarných umelcov.

 Najčastejšie otázky o atrakcii Danubiana Meulensteen Art Museum

Uvedené vzdialenosti sú merané vzdušnou čiarou, skutočná dĺžka cesty môže byť iná.
Ktoré atrakcie sa nachádzajú v blízkosti?
1
3